Понад 60% сільгоспземель у світі схильні до ризику забруднення пестицидами

Понад 60% сільгоспземель у світі схильні до ризику забруднення пестицидами
Цікаве / Новини агробізнесу України
14:44, 01 апрель 2021
125
0
Глобальна карта сільськогосподарських земель, складена вченими університету Сіднея, показала, що 64% ​​земель, які використовуються під сільське господарство і вирощування продовольчих культур, схильні до ризику забруднення пестицидами. Про це свідчать дані дослідження, опублікованому в журналі Nature Geoscience, повідомляє zemelka.

Зазначається, що майже третина з цих областей вважається схильною до високого ризику.

У дослідженні була складена глобальна модель, яка відображає ризик забруднення, що викликається 92 хімічними речовинами, які зазвичай використовуються в агропестицидах у 168 країнах. В ході дослідження вивчалося ризик для ґрунту, атмосфери, поверхневих і ґрунтових вод.

Карта показала, що найбільші ділянки суші, схильні до високого ризику забруднення, знаходяться в Азії, причому найбільшому ризику піддаються Китай, Японія, Малайзія і Філіппіни. Деякі з цих територій вважаються націями, які годують велику частину населення світу.

Науковий співробітник Сіднейського університету і провідний автор дослідження доктор Фіона Танг заявила, що широке використання пестицидів у сільському господарстві, при одночасному підвищенні продуктивності, може мати потенційні наслідки для навколишнього середовища, здоров’я людини і тварин.

«Наше дослідження показало, що 64% ​​орних земель в світі схильні до ризику забруднення пестицидами. Це важливо, тому що більш широка наукова література показала, що забруднення пестицидами може мати несприятливі наслідки для здоров’я людини і навколишнього середовища», — сказала Фіона Тан.


Пестициди можуть переноситися в поверхневі і підземні води через стік і інфільтрацію, забруднюючи водні об’єкти, тим самим знижуючи зручність використання водних ресурсів.

У глобальному масштабі робота вчених показує, що 34% зон підвищеного ризику знаходяться в регіонах з високим рівнем біорізноманіття, 19% — в країнах з низьким і середнім рівнем доходу і 5% — в районах з дефіцитом води.

Є побоювання, що надмірне використання пестицидів порушить баланс, дестабілізує екосистеми і погіршить якість джерел води, від яких залежить виживання людей і тварин.

«Ми рекомендуємо всесвітню стратегію переходу до стійкої глобальної сільськогосподарської моделі, яка скорочує втрати харчових продуктів при одночасному скороченні використання пестицидів», — заявили автори дослідження.


Джерело та фото: agroreview
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 805
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0