З яких факторів складатиметься ціна гектара землі на майбутньому ринку

З яких факторів складатиметься ціна гектара землі на майбутньому ринку
Новини агробізнесу України
13:58, 31 март 2021
181
0
На думку експертів, формування стартової ціни одного гектара землі на майбутньому ринку складатиметься з трьох факторів: НГО, обмеженості кола покупців та кредитної іпотеки. Про це йдеться в матеріалі «Вартість 1 га сільськогосподарської землі після відкриття ринку» Пише zemelka.ua.

«Перспективна вартість землі, яку сьогодні озвучують для майбутнього ринку – це середні показники НГО, що становлять приблизно 27,5 тис. грн за гектар ріллі, хоча по країні ціни коливаються від 20 тис. грн до 30 тис. грн за один га. Але це НГО, яке використовується для оподаткування, адже закон про ринок земель встановлює НГО як мінімальну ціну на землю», — заявив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.


Тож, на його думку, реальна ціна буде дещо вищою.

«За грубими підрахунками середня ціна за один гектар буде коливатися в межах $1,5-2 тисяч», — додав експерт.


Читати за темою: Не раніше 2022 року: народний депутат спрогнозував, коли в Україні запустять ринок землі

Проте, за словами Івана Чайківського, народного депутата України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, вартість землі у м.Хмельницькому і на Півдні України буде різною.

«У різних регіонах різні погодно-кліматичні зони, і це теж позначиться на вартості землі. Тому стартуватиме вартість 1 гектара сільськогосподарської земельної ділянки в різних регіонах з різних показників. буде по-різному. Але, спілкуючись з аграріями країни, можу сказати, що загальні очікування по Україні — близько $1000-2000 за 1 гектар сільськогосподарської землі. У перші місяці після відкриття ринку землі очікується певне пожвавлення, яке відкоригує ціну», — зазначив Іван Чайківський.


Джерело: прес-реліз компанії newfood.media
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 804
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0