Як повернути гроші в бюджет громади після аудиту Зембанку

Як повернути гроші в бюджет громади після аудиту Зембанку
Новини агробізнесу України / діджитал
10:28, 26 март 2021
241
0
Щоб аудит одного КОАТУУ окупився, досить продати право оренди на одну земельну ділянку на земельному аукціоні. Тим самим кошти, витрачені на аудит, повернуться в бюджет, а також буде наведено порядок у земельному банку громади. Про результативність земельної аудиту спецпроекту «Цифрова громада» від Feodal.online на прикладі Тетіївської територіальної громади (Білоцерківський р-ні Київської обл.) Говориться в матеріалі «Перший пішов - Тетіївська громада на шляху до оцифрування земельного банку» на AgroPolit.com.

Відзначається, що аудит дозволяє виявити ділянки, які необґрунтовано обробляються, кількість яких мінімально становить 10-20 га на кожен з колишніх сільських рад.

«Навіть цього вистачить для того, щоб окупити аудит. І це зважаючи на те, що в цьому випадку вважаються тільки надходження від оренди комунальних земель », - розповів засновник і керівник сервісу Feodal.online Андрій Дем'янович.


Згідно з повідомленням, ціни на послуги з аудиту земельного банку громади варіюються від 20 до 500 тис. Грн. Крім того, вартість аудиту залежить від кількості колишніх сільських рад, які увійшли в громаду. Швидкість аудиту залежить від величини громади, але в середньому займає близько однієї-двох тижнів.

«Кількість колишніх сільських рад може становити від 1 до 25. Але середня вартість аудиту становить 200 тис. Грн, адже зазвичай в громаду входить в середньому 10 сільських рад», - прокоментував Андрій Дем'янович.

Глава Тетіївської ОТГ Богдан Балагура зазначив, що фахівці Feodal.Online допоможуть громаді вивчити стан Зембанка і зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі. Він підкреслив, що аудит має показати, які аграрії які землі використовують, законно чи ні.

Відзначається, що якщо в результаті переговорів консенсус не буде знайдений, то варто розривати старі договору і надавати землі новим користувачам. Фактичної завданням земельного аудиту, на думку глави громади, є пошук неефективних орендарів і підприємців.

«Всі говорять, що платять податки, але для предметної розмови нам потрібно провести аналітику: скільки землі орендується, є сплата ПДФО, скільки взагалі комунальної землі у власності громади, який її відсоток в користуванні, скільки орендарів платять процентну ставку. А потім на основі цієї інформації приймати подальші рішення. За 2-3 місяці ми познайомимося з усіма аграріями та підприємцями », - повідомив Богдан Балагура.


Андрій Дем'янович зазначив, що аудит - це можливість побачити прогалини і можливості для подальшого розвитку громади.

«Перш за все після проведення аудиту територіальна громада буде володіти інформацією, буде зібрана в одному місці з актуальними даними про право власності та права користування земельними ділянками. Крім того, громада зможе перевіряти всю інформацію і мати до неї вільний доступ 24/7 », - прокоментував експерт.


На думку Андрія Дем'яновича, земельну аудит допоможе розпочати процес діджіталізаціі управління земельним банком громади. Крім того, постійний моніторинг прав на нерухоме майно за допомогою сервісу Feodal.оnline дасть можливість розуміти, що відбувається в межах територіальної громади, кого потрібно залучити до співпраці, а кому виходити «з тіні».

Фахівці Feodal.оnline готові допомогти навести порядок у земельному банку всім громадам безкоштовно оцифрувати межі одного колишнього сільської ради. З питань безкоштовного аудиту територіальних громад звертайтеся по телефону: +380 (98) 614 89 54.

Джерело та фото: latifundist
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 805
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0