Чи можуть аграрії придбати зрошувальні системи? Яка ціна обладнання

Чи можуть аграрії придбати зрошувальні системи? Яка ціна обладнання
16:53, 13 2021
948
0

Землеробство в Україні стає все більш ризикованим, а необхідність встановлення зрошувальних систем актуальнішою. Наскільки аграрії в змозі купувати обладнання та скільки воно коштує спеціально для Kurkul.com розповів Ілля Жемелінський, комерційний директор компанії «Варіант Агро Буд». Пише superagronom

«Часто у фермерів виникають проблеми з фінансуванням, коли вони можуть купити одну машину, а фактична потреба господарства 3-4. І якраз у таких ситуаціях підприємець може отримати допомогу від комерційних банків та фінансових установ. Саме тому ми підсилюємо інтеграцію з нашими фінансовими партнерами», — говорить пан Жемелінський.


За його словами, банки також по-своєму зацікавлені в тому, щоб у господарствах у зонах ризикованого землеробства були поливні системи, бо це є своєрідною гарантією зменшення ризику неврожаю, а отже, фермер матиме можливість повернути позику.

На яку суму має розраховувати агровиробник, який планує обладнати зрошення в себе на полях

«Мінімальна оцінка становить приблизно від €800/га і вище. Якщо в господарстві «у спадок» залишилася хоча б якась інфраструктура для зрошення, то ціна питання, у середньому, близько €1000/га. Якщо інфраструктури для подачі води немає або вона далеко, або вона ще часів СРСР і перебуває в непридатному стані, то сума може сягнути €2000-3000/га», — підкреслив Ілля Жемелінський.


Він наголосив, що усе залежить від типу обладнання та комплектації. Наприклад, найдорожчими є фронтальні та іподромні машини, кругова машина з віддаленим доступом коштуватиме дещо дешевше, самою бюджетною буде кругова в базовій комплектації.

«Але варто насамперед оцінювати термін окупності інвестицій у зрошення. За нашими розрахунками, середня окупність машини для зрошення, залежно від регіону, культури, складає лише 2-2,5 сезони. Навіть із точки зору інвестиційної привабливості термін до 3 років є дуже хорошим показником», — резюмував фахівець.


Джерело та фото: Superagronom
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter


Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 837
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 302
0