Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде значно сильніша, ніж осіння — НАН

Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде значно сильніша, ніж осіння — НАН
Новини агробізнесу України
12:58, 11 март 2021
282
0
У Національній академії наук заявили, що весняна хвиля коронавірусу в Україні буде значно вища та стрімкіша, ніж осіння і може стати національною катастрофою. Пише nv.ua

Про це повідомив один з перших дослідників пандемії COVID-19, лікар і вчений, кандидат біологічних наук Володимир Галицький з Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, передає пресслужба НАН.

За словами вченого, інтенсивне проведення вакцинації могло б перешкодити стрімкому розвитку епідемії в Україні.

«Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, на цей момент слід було б вакцинувати вже близько 50−70% населення, однак темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі», — сказав він.


Вчений заявив, що в кінці зими або на початку весни експресія основного вірусного рецептора — ACE2 — відновлюється і стрімко зростає, чим і зумовлено різке підвищення сприйнятливості до інфікування коронавірусом у цей період.

«Для гарантованої зустрічі віріонів із рецепторами на поверхні клітин альвеол легень стає потрібна у сотні разів менша кількість віріонів в», — сказав він.


Галицький вважає, що руйнівний потенціал весняної хвилі епідемії COVID-19 очевидний.

«Ми попереджали ще з осені, ще до моменту виявлення більш вірулентних штамів, що весняна хвиля неминуча і супроводжуватиметься високою кількістю важких випадків, що потребуватимуть госпіталізації, а також високою летальністю. На жаль, нікого це не цікавило», — сказав він.


4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу, не виключено повернення до жорсткого локдауну.

У червоній зоні знаходяться чотири області: Закарпатська, Житомирська, Івано-Франківська та Чернівецька. Київ опинився в помаранчевій.

Джерело: nv.ua
Фото: REUTERS/Gleb Garanich
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 805
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0