Малі фермери бояться працювати легально - Алекс Ліссітса

Малі фермери бояться працювати легально - Алекс Ліссітса
13:55, 31 октябрь 2019
1 319
0
Чому велика частка населення не підтримує земельну реформу? Однією з ключових причин експерти називають побоювання виходу малого агробізнесу в легальне правове поле.

Алекс Ліссітса

Причини неприйняття запропонованої земельної реформи значною частиною українців проаналізував генеральний директор агрохолдингу ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

У населення немає довіри до чиновників


Експерт вважає, що комунікаційна політика щодо земельної реформи була недостатньо ефективною: населенню не донесли, що таке земельна реформа, які перед нею стоять цілі, які є ризики, плюси і мінуси ринку землі.

«Реформу вирішили провести наскоком, реалізувати законопроект, який стосується мінімум половини населення країни. І в цьому основна проблема», – пояснює президент УКАБ.


При цьому українцям потрібно було чітко донести, що земельна реформа – це не самоціль, а один з індикаторів економічного розвитку держави.

Низький рівень освіченості


За словами Алекса Ліссітси, якщо зараз запитати на вулиці у перехожих, що таке ринок землі, то 95% із них взагалі не розуміють, про що йдеться, проте відразу скажуть, що проти ринку. Крім того, міське населення не усвідомлює, що в країні близько 6,5 млн власників земельних паїв, і мораторій на продаж землі порушує їхні права.

«Міські люди до сих пір думають, що земля державна, і її просто хочуть роздерибанити. І коли починаєш розповідати, що у нас близько 6,5 млн власників земельних паїв, і введення ринку – можливість для них вільно розпоряджатися своїм майном, на це вже ніхто не реагує. У нас суспільство стереотипів», – говорить Алекс Ліссітса.


Фермери бояться легалізації


За словами гендиректора ІМК, майже всі холдинги підтримують відкриття ринку землі, тоді як середні виробники висловлюються “за” у 50% випадків, а малі фермери та приватні домогосподарства – майже всі проти. Малі фермери, а також власники земельних паїв бояться легалізації, оскільки вважають, що таким чином вони втратять свої доходи.

«Зараз система суспільного договору, яка склалася на селі, виглядає так: обробляється земля за заниженими ставками оренди, власники земельних паїв отримують субсидію, бо нібито доходів немає. Вирощені на цих наділах зерно або пластмасова ГМО-соя продаються за кеш, гроші приходять, і нічого з них платити не потрібно», – роз’яснює експерт.


Введення ринку землі змінить ситуацію: оскільки вся земля ввійде до реєстру, чітке документування унеможливить необлікований обіг готівки. Тому та частина підприємців, яка не хоче переводити свій бізнес у легальну площину, не підтримує зміни в земельному законодавстві.

Джерело та фото: landlord
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0