Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно


Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно
15:35, 15 2021
8 366
0

З 1 липня 2021 року кожен український громадянин матиме можливість продати свою земельну ділянку. Як продати земельний пай після відкриття ринку землі, а головне зробити це правильно! Українські юристи підготували відповіді на основні питання щодо операцій з земельними паями. Повідомляє fbc.ua

Як продати пай, якщо він в оренді


Як стверджують юристи, власник ділянки все одно має право її продати. Задля цього треба буде домовитися з фермером або агропідприємством про розірвання договору оренди й запронувати орендарям викупити землю. Якщо орендар відмовиться, слід розірвати договір оренди й шукати інших покупців.


Хто може стати купити пай?


З 1 липня 2021 року купити пай у його власника зможе будь-яка фізична особа, але обов‘язково громадянин України. Одній особі можна буде продати не більш як 10 га. Першочергове право на купівлю землі має її орендар. Але якщо землю орендує агрофірма, то вона зможе придбати землю у власника лише з 2024 року. Юрособи матимуть право купувати паї з 1 січня 2024 року. І не більш як 10 тис. га – одній фірмі.

Як продавати пай після відприття ринку землі?


Власник землі знайшов покупця. Тоді власникові треба запропонувати орендареві викупити землю на умовах власника. Агрофірма не може ще викупити пай. Але в неї є переважне право на його купівлю. Його вона може перевідступити вашому покупцеві.

Це є відповіді на основні питання купівлі-продажу земельних паїв. Інша інформація від юристів стосується документації, яку треба представити при операції купівлі-продажу, а також – перевірки наявності ділянки у всіх базах та реєстрах. З цим українці стикнуться після 1 липня 2020 року.


Нагадаємо, українські фермери хочуть законодавчо закріпити право на спадщину землі постійного користування.

Також раніше ми писали про те, що виробники сільськогосподарської продукції не хочуть платити за мінеральні добрива, вироблені в Україні, на 30-40 відсотків більше, ніж за добрива, ввезені з-за кордону.

Автор: Юрій Бабиров
Джерело та фото: fbc
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0