Експорт російського зерна в Єгипет під загрозою через експортні мита – трейдери

Експорт російського зерна в Єгипет під загрозою через експортні мита – трейдери
21:07, 10 2021
322
0
Росія, яка має намір взяти продовольчу інфляцію під контроль за рахунок зниження експорту зерна, йде по потенційно небезпечним шляхом Аргентини. Трейдери вважають, що регулювання поставок ставить під загрозу експорт сировини Єгипту і іншим великим споживачам.

РФ – один з найбільших експортерів пшениці в світі. З 15 лютого в країні вводиться експортне мито на пшеницю. Спочатку буде застосовуватися серія фіксованих тарифів, а 2 червня в Росії запустять механізм плаваючою мита, яке ускладнить трейдерам укладення форвардних контрактів.

«Запровадження нового постійного мита означатиме, що Росія різко повернула на шлях Аргентини, країни, яка багато років під гаслами захисту внутрішніх споживачів обмежує експорт сільгосппродукції», – сказав голова консалтингової компанії «Совекон» Андрій Сизов.


Аргентина – третій світовий експортер кукурудзи і найбільший постачальник соєвих кормів для худоби. Уряд країни регулярно вводить експортні обмеження після того, як зростаючі поставки сої та зерна викликали підвищення внутрішніх цін. Аргентина знаходиться в рецесії з 2018, інфляція в 2020 році склала 36,1%.

На думку одного трейдера, потенційна вигода від стримування роздрібних цін повинна бути співвіднесена з ударом по експорту.

«Аргентина не раз брала такий курс, але потім стикалася з економічним збитком від втрати експорту», ​​- зазначив він.


Формула для розрахунку мита в Росії ускладнить планування трейдерів, які укладають контракти з постачанням зерна через кілька тижнів, і не дасть їм розрахувати ціну, при якій їх поставка буде прибутковою. За словами одного з трейдерів, плаваюче мито зупинить форвардні договори.

Єгипет, другий за величиною імпортер російської пшениці після Туреччини, купує її на державних тендерах GASC на умовах поставки в спеціально обумовлені терміни.

«На даний момент цей механізм зроблений таким чином, що коли ви підписуєте форвардний контракт або виграє тендер GASC, ви не знаєте, якого розміру мито вам доведеться заплатити в момент, коли ви відправите зерно», – сказав голова консалтингової компанії ІКАР Дмитро Рилько.


Джерело та фото: tripoli
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 251
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 332
0