Політ нормальний: що отримає агросектор від законопроекту №3716

Політ нормальний: що отримає агросектор від законопроекту №3716
Блоги
18:01, 08 февраль 2021
256
0

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №3716 «Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення законодавчого врегулювання в сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації». Через два тижні можна очікувати правки і зауваження до цього документа, але вже сьогодні можемо розібратися, що нового з'явиться у використанні безпілотників (дронів). Ділиться думаками Валерій Яковенко (СЕО компанії DroneUA), пише agroportal.

Які нові можливості зможуть отримати агродрони?


В існуючій редакції Повітряного кодексу все дрони масою понад 20 кг необхідно сертифікувати за класичною процедурою для авіаційних суден. Незважаючи на те, що вимога до сертифікації дронів є, реальної процедури це зробити - не існує.

Зміни в проекті закону №3716 передбачають формування можливостей для того, щоб дрони масою понад 20 кг можна було експлуатувати. Найбільш цікаві рішення для внесення ЗЗР, які плануються до початку роботи в Україні в кінці 2021 року, найбільше цієї цифри. У той же час, керівництво Державіаслужби розглядає ринок дронів для сільського господарства як один з найбільш низькоризикових з точки зору використання технологій.

Що нового передбачає законопроект у використанні?


Законопроект передбачає спрощення процесів формування правового поля і авіаційних правил, які будуть в деталях описувати вимоги до ринку дронів. Для гармонізації правил з ЄС прописуються точні визначення дронів, дистанційних пілотів. Вимоги до підготовки та компетенції дистанційних пілотів вперше озвучуються.

Серед змін - процеси реєстрації дронів і анкетування експлуатантів.


На окрему увагу заслуговує пункт про обов'язкове страхування відповідальності перед третіми особами. Об'єктивно ми розуміємо, що формування правового поля позначиться нейтрально на споживчому ринку дронів, але дасть дуже великий поштовх у розвитку промислових напрямків.

Чи з'являються нові норми регулювання використання?


Норми регулювання стають зрозуміліше, і сам процес регулювання побудований на європейській моделі. Як і раніше Україна є одним з найбільш лояльних до дронам ринків.

Для промислових користувачів важливо мати дуже детально прописані межі правового поля, і ми бачимо бажання побудувати основу для швидкого реагування на зміну можливостей технологій. Представники Державіаслужби озвучують, що всі наступні зміни в авіаційних правилах будуть детально обговорюватися з спільнотою експлуатантів і з ключовими гравцями ринку дронів.

Автор: Валерій Яковенко, СЕО компанії DroneUA
Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 800
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 942
0