Що стає причиною ущільнення ґрунту на полях і як з цим боротися


Що стає причиною ущільнення ґрунту на полях і як з цим боротися
16:14, 08 2021
750
0

Чому ущільнення ґрунту викликає таку стурбованість в останні роки? Одним з основних факторів є сучасні тенденції в сільськогосподарській техніці. Трактори, зерновози та комбайни стають все більшими й важчими. Про це пише Клінт Харрісон в своїй статті на порталі armprogress.com, інформує growhow.

Попри те, що чимало вдосконалень було зроблено щодо типів шин, протекторів і гусениць, ущільнення ґрунту залишається реальним наслідком від використання важкої сільгосптехніки.

Якщо ущільнення відбудеться навіть в межах перших 20 см профілю ґрунту, це негативно позначиться на врожаї.

На ущільнених ґрунтах вода повільніше потрапляє до кореневої системи рослин, а на поверхні землі утворюється жорстка кірка, що негативно впливає на схожість. На ущільненому ґрунті вище стік з виносом цінних поживних речовин, росте ризик ерозії й пересихання в жарку погоду.

Ущільнений ґрунт — нездоровий ґрунт і з точки зору корисних мікроорганізмів. На мікробіологію ґрунту впливає як зменшене паровий простір, так і доступний повітряний потік. У сукупності всі ці моменти призводять до стресу рослин і, відповідно, до зниження врожайності.

Що робити фермеру?


Один з можливих способів — використовувати контрольований рух. Контрольований рух означає скорочення площі кожного проходу по полю такої сільгосптехніки, як сівалка, обприскувач, комбайн тощо.

NB: Згідно з дослідженнями, проведеними експертами з Університету штату Огайо, 85% ущільнення відбувається при першому проході техніки. Якщо ви можете залишатися на одних і тих же коліях кожен раз, це допоможе обмежити вплив важких знарядь та техінки на менший відсоток поля. Залежно від розміру техніки та схеми, використовуваної для управління проїздами, можна уникнути ущільнення на площі поля до 80%.

Ущільнення зазвичай викликається використанням важких знарядь, коли ґрунт дуже вологий, щоб витримати вагу техніки. Найбільше ущільнення відбувається навесні при підготовці поля до сівби й восени, коли йде збір врожаю.

Друге — покривні культури. В арсеналі сучасного фермера є покривні культури, які можна сіяти як пізнім літом, так і навесні. Наприклад, овес, червона конюшина і олійна редька.

Овес росте при низьких температурах восени, накопичує органічну речовину в ґрунті, конкурує з бур’янами. Підходить під випас. Овес НЕ морозостійкий, тобто, зимові температури вбивають рослини. Це може бути перевагою, оскільки навесні перед посівом культур не потрібно здійснювати обприскування гербіцидами.

Червона конюшина — загальновизнаний «супербудівельник ґрунту». Сіють навесні, але можна і в кінці літа. Через силу свого проростання розбиває ґрунтову кірку, але не підходить для випасу худоби.

Олійна (або посівна редька) — хороший варіант, оскільки корінь може сягати в ґрунті глибини до 25 см. Довгий стрижневий корінь перешкоджає ущільненню ґрунту, дозволяючи наступній культурі вкорінюватися глибше і, таким чином, отримувати поживні речовини й воду, які знаходяться нижче раніше ущільненого шару ґрунту. Також було доведено, що олійна редька практично повністю пригнічують озимі однорічні бур’яни.

Джерело та фото: growhow
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0