Вчені створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів

Вчені створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів
14:03, 20 2021
704
0

Корейська компанія Daesung (він же Smart Hive) створила роботизований контролер вуликів, який витягає рамки зі стільниками, обмітає їх від бджіл та передає людині для видобутку меду. Робота одного пасічника прискорюється удвічі. Про це agronews.ua.

Зазначено, що контролер вуликів просто розміщується поверх вулика, як тільки користувач зняв його кришку. Ширину алюмінієвої рами пристрою можна регулювати відповідно до розмірів вуликів. Живлення забезпечується або подовжувачем, підключеним до розетки, або акумуляторною батареєю — одного заряду вистачає на роботу із 50 вуликами.«Після встановлення контролера вуликів користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімаючи кожен стільник і підвішуючи його послідовно на тримачі. Коли стільники витягуються, м’які щітки проходять уздовж обох боків, відчищаючи бджіл, не завдаючи їм шкоди», — йдеться у повідомленні.


Контролер вуликів рухається вперед по своїх рейках, по всій верхній частині вулика, поки всі стільники не будуть витягнуті. Потім він повідомляє бджоляра звуковим сигналом, щоб вони могли зняти стільники з рук для видобутку меду.

Контролер вуликів нагороджений премією CES 2021 Innovation Awards. Нині на платформі Indiegogo збираються кошти на його випуск. За попереднім замовленням робот-бджоляр коштуватиме $2100. Запланована роздрібна ціна $3000.

Джерело та фото: agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0