Вчені створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів

Вчені створили робота-бджоляра, який збирає стільники з вуликів
Новини агробізнесу України
14:03, 20 январь 2021
258
0
Корейська компанія Daesung (він же Smart Hive) створила роботизований контролер вуликів, який витягає рамки зі стільниками, обмітає їх від бджіл та передає людині для видобутку меду. Робота одного пасічника прискорюється удвічі. Про це agronews.ua.

Зазначено, що контролер вуликів просто розміщується поверх вулика, як тільки користувач зняв його кришку. Ширину алюмінієвої рами пристрою можна регулювати відповідно до розмірів вуликів. Живлення забезпечується або подовжувачем, підключеним до розетки, або акумуляторною батареєю — одного заряду вистачає на роботу із 50 вуликами.«Після встановлення контролера вуликів користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімаючи кожен стільник і підвішуючи його послідовно на тримачі. Коли стільники витягуються, м’які щітки проходять уздовж обох боків, відчищаючи бджіл, не завдаючи їм шкоди», — йдеться у повідомленні.


Контролер вуликів рухається вперед по своїх рейках, по всій верхній частині вулика, поки всі стільники не будуть витягнуті. Потім він повідомляє бджоляра звуковим сигналом, щоб вони могли зняти стільники з рук для видобутку меду.

Контролер вуликів нагороджений премією CES 2021 Innovation Awards. Нині на платформі Indiegogo збираються кошти на його випуск. За попереднім замовленням робот-бджоляр коштуватиме $2100. Запланована роздрібна ціна $3000.

Джерело та фото: agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)Топ категорії
З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг
На порталі “Публічна кадастрова карта України” (map.land.gov.ua) вже можна отримати 17 адміністративних послуг онлайн,...
04.02.21
6 454
0
Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно
З 1 липня 2021 року кожен український громадянин матиме можливість продати свою земельну ділянку. Українські юристи...
15.02.21
4 579
0

Тут якась реклама. Може буде Ваша аграрної тематики