Фермер з Чернігівщини організував успішний бізнес на вирощуванні чіпсової картоплі

Фермер з Чернігівщини організував успішний бізнес на вирощуванні чіпсової картоплі
Цікаве / Новини агробізнесу України
13:50, 20 январь 2021
271
0
Киянин Денис Стаценко покинув високооплачувану посаду в міжнародній корпорації і переїхав з Києва у село прикордонної Семенівщини, щоб вирощувати картоплю.

Фермер з Чернігівщини картопля чіпси

Менш ніж за 9 років киянину вдалося побудувати успішний бізнес із вирощування чіпсової картоплі та відпрацювати технології, подекуди кращі за європейські. Серед покупців його продукції такі великі компанії, як «Монделіс Україна» (бренд «Чіпси Люкс»), компанія «Клуб чіпсів» (бренд «Чіпстерс») і компанія «Пепсіко» (бренд «Лейс»).

Нині киянин має власну фірму ТОВ «Поліська картопляна компанія», яка зареєстрована в селі Іванівка, і займається вирощуванням переважно чіпсових сортів картоплі. Бульбу вирощує на поливі, а працює на 200 гектарах.

Фермер з Чернігівщини картопля чіпси

«Проблема цієї картоплі в тому, що її немає сенсу вирощувати без поливу. Не заробите! – пояснює фермер. – Ціна столових сортів і чіпсових – однакова, але врожайність останніх менша.


Якщо вирощувати бульбу без поливу, то на столовій картоплі можна отримати 40 тонн (у нас був приклад у цьому році – на «Гранаді» ми взяли 43 тонни з гектару без поливу). А от на цій картоплі без води ви ніколи не досягнете такого результату. Максимум – це 25 тонн».

Фермер з Чернігівщини картопля чіпси

За словами Дениса Стаценка, перевага чіпсових сортів картоплі – це ціна та контракти. “У мене є всього три клієнти, і мені не потрібно турбуватись про те, кому продати бульбу. Мені залишається лише відпрацювати технології, зробити так, щоб була найкраща рентабельність”, – говорить картопляр.

Фермер з Чернігівщини картопля чіпси

“Наразі за рахунок поливу, інтенсивних технологій та захисту ми намагаємось вийти на врожайність товарної чіпсової картоплі 50 тонн з гектара. Поступово наближаємось до цієї цифри. Так, у цьому році середня врожайність товарної картоплі склала 40 тонн з одного гектара”, – додає фермер.


Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)Топ категорії
З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг
На порталі “Публічна кадастрова карта України” (map.land.gov.ua) вже можна отримати 17 адміністративних послуг онлайн,...
04.02.21
6 455
0
Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно
З 1 липня 2021 року кожен український громадянин матиме можливість продати свою земельну ділянку. Українські юристи...
15.02.21
4 580
0

Тут якась реклама. Може буде Ваша аграрної тематики