Оксфордська фермерська конференція 2021

Оксфордська фермерська конференція 2021
Агро новини Світу
14:44, 15 январь 2021
449
0
Редагування генів - це спосіб зміни ДНК у клітині, він може бути використаний для ввімкнення чи вимкнення генів без зміни їх послідовності та відкриває потенціал для швидкого впровадження корисних ознак у рослині культури. Він також суперечливий і потребує міцної етичної та нормативної бази, якщо його потрібно широко запровадити. Щоб відобразити це, уряд оголосив на Оксфордській фермерській конференції 2021 року про намір провести консультацію з редагування генів.

Сер Девід Болкомб, професор ботаніки в Відділі рослинництва Кембриджського університету, сказав:

«Переважаюча точка зору вчених державного сектору полягає в тому, що лауреати Нобелівської премії для редагування генів можуть пришвидшити консультації щодо редагування генів щодо доступності сільськогосподарських культур та худоби для стійкого, продуктивного та прибуткового сільського господарства. Я вітаю консультацію DEFRA, яка допоможе в більш широкій оцінці редагування генів як відповідної технології у сільському господарстві ".


Спосіб росту рослин і тварин контролюється інформацією в їх генах. Протягом століть фермери та виробники ретельно обирали розведення більш сильних, здорових окремих тварин чи рослин, щоб наступне покоління мало ці корисні риси - але це повільний процес. Редагування генів обіцяє спосіб прискорити цей процес.

Редагування генів
Редагування генів відрізняється від генетичної модифікації, коли ДНК одного виду вводиться до іншого. Генно відредаговані організми не містять ДНК різних видів, а натомість лише вносять зміни, які можна повільно вносити, використовуючи традиційні методи розведення. Однак на даний момент, завдяки правовому рішенню Європейського суду в 2018 році редагування генів регулюється так само, як і генетична модифікація.

Отож сьогоднішня консультація буде зосереджена на вивченні того, як регулюються певні організми, що редагують гени, щоб модифікації, які могли відбутися природним шляхом або традиційним розведенням, не регулювалися так само, як генетична модифікація.

Цей підхід вже був прийнятий низкою країн, включаючи Японію, Австралію та Аргентину.

Окрім редагування генів, консультація також розпочне довгостроковий проект збору доказів щодо оновлення підходу Великобританії до генетичної модифікації шляхом збору інформації про те, які засоби контролю необхідні та як найкраще їх забезпечити. Забезпечити відповідність нормативних актів сучасній науці та знанням, отриманим за 30 років існуючого регулювання.

Найвищі стандарти безпеки харчових продуктів
У своєму виступі міністр охорони навколишнього середовища Джордж Юстіс сказав, що уряд буде продовжувати співпрацювати з фермерськими та екологічними групами, щоб розробити правильні правила та забезпечити надійний контроль, щоб підтримувати найвищі стандарти безпеки харчових продуктів, підтримуючи виробництво більш здорової їжі.

Професор Робін Мей, головний науковий радник Агентства з харчових стандартів, привітав консультацію і сказав:

«Великобританія пишається тим, що має найвищі стандарти безпеки харчових продуктів, і існує суворий контроль за ГМ-культурами, насінням та продуктами харчування, який FSA буде продовжувати застосовувати вперед.

«Як і у випадку з новими продуктами харчування, продукти з генетичним генетичним продуктом дозволятимуть продавати лише в тому випадку, якщо вони вважають, що вони не представляють ризику для здоров’я, не вводять в оману споживачів і не мають нижчої харчової цінності, ніж існуючі еквівалентні продукти. Ми продовжуватимемо ставити споживача на перше місце та бути прозорими та відкритими у процесі прийняття рішень. Будь-яка можлива зміна базуватиметься на відповідній оцінці ризику, яка враховує найкращі доступні науки ".


Консультації з науковими колами, екологічними групами, харчовим та сільськогосподарським секторами та громадськістю - це початок цього процесу, який, залежно від результату, вимагатиме первинного законодавства, яке буде вивчено та схвалено парламентом.

Консультація з редагування генів
Консультація триватиме впродовж десяти тижнів з четверга, 7 січня по середу, 17 березня о 23:59. Повний консультаційний документ незабаром буде доступний на Citizen Space, коли він буде опублікований о 00:15, і стосується лише Англії.

Більше інформації можна знайти тут: consult.defra.gov.uk

Джерело та фото: agri-tech-e.co.uk
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)Топ категорії
З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг
На порталі “Публічна кадастрова карта України” (map.land.gov.ua) вже можна отримати 17 адміністративних послуг онлайн,...
04.02.21
6 455
0
Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно
З 1 липня 2021 року кожен український громадянин матиме можливість продати свою земельну ділянку. Українські юристи...
15.02.21
4 580
0

Тут якась реклама. Може буде Ваша аграрної тематики