Фінал аграрного року та прогнози ринку 2020/21


Фінал аграрного року та прогнози ринку 2020/21
15:07, 13 2021
1 260
0

Для компанії УкрАгроКонсалт 2020 рік був успішним, незважаючи на всі негаразди — як локальні, так і глобальні. Ми провели ребрендинг компанії, відкрили новий сайт, підвищили ефективність обробки і переробки сирої ринкової інформації, використовуючи інструменти Big Data, залучили нових споживачів і клієнтів.

Реально 2020 рік — це рік безпрецедентних подій. Як добре він починався, цей рік, але потім — все шкереберть, і все змішалося. Перш за все — пандемія, зростання невизначеності, відновлення попиту Китаю, австралійський come back, ціни, посилення держрегулювання експорту, торгові війни, вибори і т.п.

Всі ми сподіваємося на повернення до звичного способу життя, в деякій мірі це так і буде — але все ж зворотної дороги немає, зараз хтось впаде, хтось піде вгору.

Головна поточна проблема не тільки українського, а й глобального аграрного ринку — це знайти своє місце в новій реальності. Це спільна задача і для трейдерів, і для фермерів, і для аналітиків — це довгострокова мета.


Трейдери — для них 2020 рік — це період дефолтів, у 2021 році трейдерам треба підвищувати надійність постачальників зерна. Раніше це багато в чому гарантувалося форвардними контрактами. Безумовно, обсяг форвардів скоротиться з боку трейдерів/експортерів на користь спотових угод. Але спот дорожче, більше конкурентів, треба пропонувати кращі умови контрактів за цінами і термінами платежу — це накладно, а в умовах України всі накладки як правило вирішуються за рахунок фермера.

Я не виключаю значне зростання товарних кредитів з боку постачальників насіння, засобів захисту і добрив. Але в будь-якому випадку після періоду дефолтів фермерам необхідно відновлювати довіру і свій авторитет як постачальників зерна, саме це відкриє можливості для розширення фінансування.

Поведінка фермерів — продавців зерна несподівано модифікувалася — вони потренувалися на відстрочці продажів пшениці після зростання цін і в повній мірі застосували цей досвід до продажу соняшнику і кукурудзи. Вони прагнули до продажу за найвищими цінами, але могли обдурити самі себе.

У нашому новому звіті — Agri Price Mentor — ми саме говоримо про кращі умови для фермерських форвардів — рекомендуємо клієнтам і терміни укладання контрактів, вказуючи на періоди найкращих цін і, відповідно, оптимальні терміни поставки.0 допомагає фермерам краще визначити найбільш прибуткові культури — тобто прийняти рішення по структуру посівів під урожай 2021 року. Так, зараз усі думки про пшеницю, кукурудзу, соняшник і т.д. Але один з моїх клієнтів, фермер, два роки тому на основі високих поточних цін істотно розширив площі під ячменем. Найцікавіше — таке ж рішення прийняли і в Канаді, в Росії, в США — і ціни на ячмінь впали рік тому. Тож не все так просто з ринками пшениці, кукурудзи, соняшнику в 2021 році.

До речі, ціни зараз на бобові — горох, квасолю — це фантастика. Чи варто розширювати площі, коли основний споживач вводить високі імпортні мита і прагне до самозабезпечення продуктами харчування? Чи є альтернативні ринки? Відповіді на ці проблеми — це і є наш Agri Price Mentor. Все це + онлайн консультації перед укладенням угоди дозволили нашим передплатникам підвищити прибутковість вже в 2020 р.

Прогноз УкрАгроКонсалт, озвучений на одному з вебінарів компанії, про прискорене зростання цін в сезоні 2020/21 повністю виправдався — оператори, які скористалися цією рекомендацією, змогли продати своє зерно набагато дорожче, укладаючи контракти за іншими цінами і з іншими термінами поставки і виконуючи ці контракти.

Інший прогноз УкрАгроКонсалт — це січень 2020 року — про відновлення роботи Міністерства аграрної політики — також повністю виправдався. Бажаємо посилення системного характеру роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України, основні цілі — розширення експортних ринків, зростання прибутку фермерських господарств.

На жаль, виправдався також мій прогноз щодо регулювання ринку землі. Так, закон про ринок землі прийнято, але він вимагає серйозних допрацювань — закон регулює в основному функції і завдання державних органів, і в набагато меншому ступені встановлює умови функціонування власне ринку землі.

У 2020 році Україна зміцнила свої позиції на світових аграрних ринках. Триває адаптація до нових реалій — потенціал сировинного експорту України використовується все більш повно. Але цей потенціал — саме сировинний потенціал — вже близький до вичерпання. Я впевнений, що вже через 2-4 роки буде потрібна нова модель участі аграрного сектора України в міжнародному поділі праці.


Вітаю всіх з Новим 2021 роком! Бажаю всім здоров'я, успіхів у бізнесі, нових проектів, нової ефективності!!!
Сергій Феофілов, генеральний директор УкрАгроКонсалт


Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0