Українці навчились виготовляти унікальний екопосуд і пакування з грибів та конопель

Українці навчились виготовляти унікальний екопосуд і пакування з грибів та конопель
13:37, 05 январь 2021
498
0
Науковець Данило Бороменський із Рівненщини та подружжя Юлія Бялецька та Євген Томілін з Києва вирішили звільнити світ від зайвого пластику і почали виготовляти безпечний для довкілля матеріал із залишків технічних конопель та грибів.

У виробництві використовують гіфи трутовиків. Беруть організм гриба – міцелій, а не самі плодові тіла, які люди звикли збирати. Тоді він розростається, починає харчуватися залишками коноплі, скріплює між собою всі елементи.

“До нас часто звертаються крафтові виробники, наприклад, кераміки чи ювелірних виробів, біжутерії. Вони хочуть пакувати свій продукт у безпечні для довкілля коробки. І ми тепер розробляємо проєкти цього пакування. Наша місія – переосмислити ті матеріали, які ми використовуємо, і надати біологічно безпечну альтернативу.

Вартість початкових матерів невелика, але тепер у нас дуже багато ручної роботи. Фактично всі вироби ми вирощуємо своїми руками. У нас немає процесів автоматизації. Хоча працюємо над цим. Нашою метою є бути на рівні з ціною пінопласту або чогось схожого. Не хочемо, щоб у людей був бар’єр у ціні”, – каже Юлія.


Жінка розповіла, що в Америці чи Європі такі вироби використовують в декорі. Є навіть окремий напрям – мікодизайн інтер’єрів. Це коли вирощують елементи меблів і вони можуть слугувати людям протягом усього життя. Але якщо річ набридла, то її можна просто викинути в землю і протягом 30-45 днів вона повністю розкладеться. Також він буде добривом для землі.

унікальний екопосуд

Юлія зазначає, що за структурою їхні вироби схожі на пінопласт, проте міцніші. Матеріал можна використовувати у будівництві. Зокрема, утеплювати будинки, забезпечувати звукоізоляцію. Але також з нього можна робити горщики для рослин, свічники, підставки та посуд. Кілька днів тому за допомогою пресування під тиском грибного матеріалу команді вдалося отримати матеріал, схожий на фанеру.

“До прикладу, можна посадити рослину в такий горщик. Ми з Данилом використовуємо ці горщики для сукулентів, які не потрібно часто поливати. Цей матеріал гідрофобний. Проте якщо його розламати, й на сам міцелій потрапить вода й ґрунтові бактерії, то він почне розкладатися. Якщо цього не робити й зберігати цілісність – він служитиме дуже довго”, – говорить Юлія.


Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 145
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 881
0