Президент України підписав закон «Про внутрішній водний транспорт»


Президент України підписав закон «Про внутрішній водний транспорт»
16:13, 01 2021
1 228
0

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внутрішній водний транспорт» № 1054-IX, який парламент прийняв 3 грудня ц.р. Про це 30 грудня повідомила прес-служба голови держави. Документ визначає правові, економічні та організаційні основи діяльності внутрішнього водного транспорту.

«Закон регулює відносини в області судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема, встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їх боргових смуг для судноплавства. Нормується питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт і т.ін.», - йдеться в повідомленні.
Також закон імплементує основні вимоги директив і регламентів ЄС відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.


«В Україні тільки 1% вантажних перевезень здійснювався річками, хоча це найдешевший і найекологічніший спосіб доставки вантажів в світі. Після вступу в силу цього закону в нашій державі з'явиться конкурентний ринок річкових перевезень вантажів. За підрахунками Мінінфраструктури, це дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік і створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13-16 млрд грн щорічно. Крім того, збільшення вантажних перевезень річками допоможе вберегти від руйнування автодороги і заощадити державні кошти на ремонті дорожнього покриття», - наголошується в повідомленні.


Таким чином, очікують в Офісі президента України, реалізація норм цього закону сприятиме розвитку берегової інфраструктури українських річок, поліпшенню стану річкового господарства, розвитку на конкурентних засадах ринку послуг в сфері внутрішнього водного транспорту і залученню інвестицій, переорієнтації вантажопотоків на екологічний та економічний річковий транспорт і т. ін.

Нагадаємо, що проти підписання закону в редакції, прийнятій ВР України, виступили ряд організацій і учасників аграрного ринку, які закликали В.Зеленського ветувати цей документ.

Джерело та фото: apk-inform
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0