Сервіс Agroapp після Нового Року стане доступним для дрібних фермерів


Сервіс Agroapp після Нового Року стане доступним для дрібних фермерів
17:36, 30 2020
1 186
0

Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила стартап Agroapp, який запропонував платформу для співпраці сільгоспвиробників, постачальників матеріально-технічних ресурсів та банків. Вона дала змогу сільгоспвиробникам отримувати необхідні ресурси без відсотків і часто без застави, а постачальникам – уникнути фінансових ризиків під час продажу товарів у кредит. Про перші результати і подальші плани ми поспілкувалися з генеральним директором і засновником фінтех-стартапу Agroapp Ярославом Смакотою.

Насамперед розкажіть трохи про те, в чому полягає Ваш сервіс.

Сервіс адресований у першу чергу постачальникам ресурсів для сільгоспвиробників а також самим аграріям. Ми надаємо швидкий доступ до кредитування придбання насіння, добрив, тощо під 0,01% річних, зазвичай без застави, по партнерських програмах. Клієнт вводить свій код ЄДРПОУ і суму потрібного фінансування - і заявка на кредитування через 2 секунди відправляється всім дев’яти нашим банкам-партнерам, серед яких такі великі банки, як «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Креді Агріколь», «Райфайзен Банк Аваль», «ОТР Банк». Загалом наші партнерські банки забезпечують близько 80% ринку агрокредитування.

Для того, щоб побачити як все працює, ви також можете просто перейти за посиланням.

Для кого створювався стартап?

Ярослав СмакотаЯрослав СмакотаУ першу чергу для постачальників ресурсів для АПК – дилерів насіння, добрив, ЗЗР, тощо. Досі вони фінансували сільгоспвиробників самостійно, надаючи їм товари з відстрочкою оплати. В результаті в кращому разі їм доводилося бігати за деякими боржниками не один рік. А деякі з дилерських фірм збанкрутували. Серед них були й великі, і їхнє банкрутство вплинуло на всю галузь. Це сталося передусім, що платоспроможність сільгоспвиробників оцінювалася «на око» менеджерами з продажів, тобто нефахівцями.

А підключаючись до нашої платформи, постачальники перестають займатися не властивою для себе роботою – функція фінансування сільгоспвиробників переходить до банків. Тепер банки кредитують придбання сільгоспвиробниками ресурсів за «живі» гроші, а постачальники отримують 100% оплати за товари негайно після поставки їх сільгоспвиробникам. Відповідно, торгові представники отримують свої бонуси відразу. Тоді як раніше вони їх отримували тільки тоді, коли сільгоспвиробник повертав гроші, тобто інколи через рік і більше після поставки.

Постачальникам це дуже подобається, бо тепер продажі у них відбуваються швидко. Крім того, у них збільшується обсяг реалізації, бо вони не вимивають свої обігові кошти. Отже, можуть більше купувати і продавати, вкладати в запаси і обіговий капітал. Тож зараз наші клієнти роблять за рахунок нашого рішення до 15% виручки – і це при тому, що сервіс з’явився менша року тому – в лютому. Через це вони залюбки погоджуються сплачувати нам комісійні, за рахунок яких і існує проект. Завдяки цьому для сільгоспвиробників наш сервіс абсолютно безкоштовний, навіть якоїсь прихованої плати з них не стягується.
Тож ми готові до співпраці з новими постачальниками ресурсів і чекаємо на них у Новому році. Повний список наших партнерів можна побачити на нашому сайті, де також можна онлайн приєднатися до учасників платформи.

Хто з сільгоспвиробників може приєднатися до платформи?

На сьогодні в партнерських програмах можуть брати участь будь-які господарства з земельним банком не менше 400 га і досвідом роботи не менше 2 років. Але з 5 січня ми будемо тестувати партнерську програму з компанією UKRAVIT і «ОТР Банком» для ФОПів і ФГ з земельним банком менше 400 га.

На яких умовах сільгоспвиробники можуть узяти кредит без відсотків?

Без відсотків, точніше, під 0,01% річних, можна отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами на строк до 6 місяців. Якщо ж господарству потрібен кредит на довший термін, то банки виділяють кошти під стандартний відсоток, який складає від 7 до 16% річних, що є доволі прийнятним рівнем як для нинішньої ситуації на українському ринку.

А на яких умовах аграрії можуть отримати кредит без застави?

Наші партнери зазвичай надають без застави кредит на суму в середньому до 2,5 млн грн. Вони охоче надають кредит на більшу суму під заставу або під аграрну розписку. Верхньої межі обсягу кредиту немає – все залежить від фінансового стану господарства

А наскільки швидко аграрії можуть оформити кредит і чи відрізняються вимоги щодо пакету документів від заявника від стандартного?

Ще одна важлива перевага нашого сервісу – прискорена процедура отримання кредиту і те, що банки вимагають скорочений пакет документів. Це стало можливим завдяки тому, що ми збираємо дані з багатьох відкритих реєстрів і надаємо їх банкам. Завдяки цьому принципове рішення про можливість кредитування, тобто можуть видати господарству кредит чи ні, приймається за 1-2 дні. І це відразу бачать сільгоспвиробники: для учасників платформи є можливість онлайн-спостереження в режимі реального часу за статусом своєї кредитної заявки – чи погоджена вона попередньо, які додаткові запитання чи вимоги є у банку та ін.

Маючи дані з відкритих реєстрів, банки запитують від сільгоспвиробників менше документів – зазвичай додатково запитують структуру кредиторської й дебіторської заборгованості, статут, тощо. В результаті гроші надходять господарству не пізніше, ніж через 2 тижні після подачі заявки.

Скільки сільгоспвиробників зацікавилися Вашою платформою і які плани щодо її розвитку на наступний рік?

З лютого завдяки нашій платформі отримало кредитування близько 300 сільгоспвиробників. Вже з 5 січня тестуватимемо нову програму, яка охоплюватиме ФОПів і ФГ з площами менше 400 га. Тестування триватиме місяць, після чого ми хочемо підключити банки для розробки кредитних продуктів для малих господарств, які б дали їм змогу отримувати фінансування не тільки за партнерськими, а й за стандартними програмами – на поповнення обігових коштів, закупівлю ресурсів, тощо. Це має бути революційний прорив у фінансуванні дрібних господарств, адже зараз банки їх не кредитують.

В наших планах і забезпечити клієнту максимальну зручність – щоб він не їздив до банку, а підписував документи електронним підписом. Для цього ми хочемо забезпечити відео-ідентифікацію та верифікацію клієнтів, щоб вони могли отримувати кредити онлайн, підписавши кредитний договір електронним підписом.

Ще ми хочемо поширити наш сервіс на тваринництво, бо досі фінансували тільки рослинництво. Загалом наша мета – щоб фермер з будь-якого села міг оформити онлайн кредит на закупівлю ресурсів, техніки, тощо. Ми хочемо зробити для малого фермера максимально зручний продукт для різних цілей.

Джерело та фото: propozitsiya
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0