Отримали $ 3 млн. Історія українського стартапу Flurosat

Отримали $ 3 млн. Історія українського стартапу Flurosat
16:31, 24 ноябрь 2020
1 128
0
Анастасія Волкова поїхала до Австралії займатися наукою, але в результаті заснувала стартап Flurosat, клієнтами якого вже стала 1 тис. Компаній по всьому світу. Стартап допомагає їм отримувати дані про стан врожаю в рази швидше, ніж звичні лабораторні аналізи і системи управління фермами.

День Анастасії Волкової починається зі світанком, коли вона сідає в пікап до своєї знайомої, агроному Брук, і вони виїжджають в поле за 300 км від Сіднея. Брук - спілкуватися з фермерами і збирати зразки рослин для аналізу в лабораторіях. Анастасія - спостерігати.

«Я вивчала, що ж робить Брук, хотіла зрозуміти, що необхідно фермерам і агрономів для їх щоденної роботи, а мені - для розвитку свого стартапу», - згадує Анастасія. Тоді вона вже півроку як працювала над проектом Flurosat, заради якого кинула науку.


Flurosat

Як народилася ідея Flurosat


Анастасія родом з України. Отримала тут перше технічна освіта і навіть встигла спробувати себе у підприємництві, запустивши два стартапа. А в 2015-му вона вирушила в Сідней, вирішивши зосередитися на науці і захистити докторську з аеронавтики.

«Я написала систему візуальної навігації для дронів, щоб вони могли управляти польотом як пілоти, розпізнаючи, де вони знаходяться і куди їм летіти», - вчений пояснює суть своєї роботи.


Тема Анастасію захопила. Вона закохалася в камери, сенсори, знімки, масиви даних. Вони давали широкі можливості для аналітики, особливо в агросекторі. Виявилося, що за допомогою спеціальних камер можна розпізнати, що рослина захворіло або постраждало від стресового впливу на нього навколишнього середовища. Причому дізнатися задовго до того, як це стане видно неозброєним оком або під мікроскопом в лабораторії. Поступово почала вимальовуватися ідея проекту, заснованого на аналітиці по прогнозуванню врожаю.

Flurosat

Так з'явився Flurosat - інструмент, який допомагає фермерам, агрономам і всім, хто працює в сільському господарстві, приймати рішення в бізнесі.

На хвилі точного землеробства


Flurosat - класичний представник точного землеробства. Суть в тому, що за допомогою технологій, дронів, супутників, комп'ютерного зору, моделей машинного навчання, рішень, розроблених на основі зібраних даних, аграрії можуть ефективніше приймати рішення, аналізувати і знижувати ризики для свого бізнесу. Тобто попросту не втрачати урожай, а навпаки - збільшувати.

Зараз в Flurosat Анастасія відповідає за загальну стратегію, комерційну частину і розвиток продукту. А технічною реалізацією займається з Києва Олексій Ачкасов. Він же керує українською командою розробників.

За прогнозами, до 2025 року глобальний ринок точного землеробства досягне $ 10 млрд. Так що з вибором ринку Анастасія та Олексій не прогадали.

Вони розробили програмну платформу FluroSense, підключившись до якої аграрій дізнається про свої поля практично всі. Досить заглянути в свій смартфон або ноутбук і побачити інформацію про появу і стан врожаю, кількості азоту в рослинах, про погодні умови, отримати доступ до карт бур'янів і багато іншого. Крім того, користувач отримує підказки та рекомендації про полив, використанні добрив або потенційної прибутковості його поля.

Flurosat

Таку інформацію фермерам потрібно повідомляти якомога раніше, пояснює Анастасія: «Ми даємо їм рекомендації, говоримо, наприклад, що ось в цій частині поля рослини зневоднені. А на іншій - виснажені і потребують добривах ».

Скажімо, кількість протеїну в зерні може змінюватися в залежності від того, скільки азоту отримувало рослина на ранніх стадіях росту. Як це зазвичай визначають? Йдуть в поле, збирають листя, відправляють їх в лабораторію, чекають два тижні і тільки потім отримують результат. На той час може бути вже пізно що-небудь міняти. А з Flurosat нічого цього не потрібно робити.

«Наприклад, наші клієнти в Гватемалі використовували дані для автономних дронів, щоб обприскувати цукрова тростина. І на 250-гектарному полі обприскали лише 10%! Це те, що ми називаємо "вирощуй більше, докладаючи менше зусиль" », - каже Анастасія.


Звідки дані і що вони дають


На перший погляд Flurosat нагадує звичайну систему, яка допомагає оптимізувати діяльність фермерських господарств. Таких компаній на ринку досить багато. Є дуже великі великі: Trimble, Agrivi, Agworld, FarmERP і безліч інших.

Але Анастасія запевняє, що Flurosat відрізняється, так як основна цінність компанії - аналітика. FluroSat інтегрує дані, що надходять з систем управління фермерськими господарствами, додаючи до них супутникові, погодні і дані з обладнання, наприклад з тракторів ферми. Так формується цілісна картинка і прогноз, як поведе себе урожай в кожному конкретному полі і кліматі.

Flurosat

А потім проект українки допомагає прийняти оптимальне рішення, скажімо, коли і куди розпорошити добрива, де і що полити.

Дані Flurosat збирає звідусіль. Це супутникові зображення, фото з дронів, партнерство з американською компанією, яка робить знімки полів з літаків. Завдяки співпраці з Академією наук Австралії (CSIRO) команда отримала доступ до ще більшої кількості моделей. Вчені формували їх на основі даних, зібраних за останні 10-20 років.

Також Flurosat придбав компанію Production Wise - разом з розробленою нею системою управління фермою. У Production Wise був десятирічний досвід, хороша команда, багато даних, широке покриття і відмінний продукт, який Flurosat інтегрував в свій власний.

Flurosat

Користувачі можуть завантажувати власну інформацію з дронів, датчиків, сенсорів і тих систем, які вони вже використовували.

Як заробляють


Користуватися розробками Flurosat можна за передплатою. Але купувати ліцензію не обов'язково - перші 30 днів платформа безкоштовна.

«Користуючись архівом супутникових зображень і тим, що FluroSense автоматично збирає дані для кожного поля, можна порівняти поведінку своїх полів протягом минулих років зі станом врожаю в поточному році», - каже Анастасія.


Flurosat

Надалі фермер може оформити підписку на сезон. Ціна залежить від площі поля і послуг.

Перші клієнти


Зараз платформою FluroSense користуються понад 1 тис. Клієнтів в Австралії, Південній Америці, США, а дані обробляються для майже 11 млн га.

Першим клієнтом була Брук - агроном, з якою Анастасія кілька місяців їздила по австралійським полях. «Вона переконала свою компанію нас профінансувати», - згадує Анастасія.

Потім підключилися два найбільших австралійських венчурні фонди: AirTree Ventures і Main Sequence Ventures. Домовитися з ними вийшло саме завдяки тому, що вже була підтримка перших клієнтів.

«Через якісь чотири-п'ять місяців, у жовтні 2017 року, ми вже презентували проект на TechCrunch Startup Battlefield, коли він приїхав до Австралії», - говорить підприємниця.


TechCrunch Startup Battlefield - міжнародне змагання, під час якого засновники декількох десятків стартапів (від 15 до 30) виступають перед широкою аудиторією, а журі вибирає кращих. Переможці отримують грошову винагороду, увагу медіа, інвесторів і спільнот. За свій виступ команда Flurosat отримала призове друге місце.

Приблизно в той же час компанія отримала 750 тис. Австралійських доларів, тобто близько $ 0,5 млн. Крім того, завдяки сильній науковій складовій Flurosat за два з половиною роки отримав вже $ 2 млн у вигляді грантів.

Вихід на світовий ринок

Зараз Flurosat розширюється. Ось уже кілька місяців Анастасія знаходиться в Штатах, на ринок яких Flurosat вийшов в 2018 році.

«Паралельно ми наймаємо команду в київський офіс, щоб розвивати і підтримувати бізнес в європейський часових зонах», - розповідає дівчина.


У компанії є два офіси в Австралії, один в США і технічна команда розробників в Україні. У Flurosat працюють більше 25 чоловік. Чверть з них - з дисертаціями, причому всі, крім Анастасії, захищалися по агротеме. Не менше половини команди - розробники і вчені (data science).

Flurosat

Хоча український офіс у компанії є, з місцевими фермерами Flurosat не працює. Але це лише тимчасово, впевнена Анастасія.

«До цього моменту у нас просто не було ресурсу на пошук партнерів в Україні. Адже стартап йде туди, де клієнти, туди, де є ранні послідовники, туди, де правлять бал ринкові відносини і "виграє кращий". Зараз ми активно шукаємо партнерів в Україні », - резюмує Анастасія.


Джерело та фото: mc.today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
15 924
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 596
0