Україна імпортувала рекордну кількість яблук


Україна імпортувала рекордну кількість яблук
14:59, 14 2019
1 622
0

Тільки за перший квартал нового сезону (липень-вересень) Україна вже імпортувала 6,8 тис. тонн яблук, що в 17 разів більше ніж минулого року. Більше того, такі показники є рекордними для нашої країни, принаймні за останні 5 сезонів.

Україна імпортувала рекорд яблук

На фоні такого підвищення закупівель яблук експорт суттєво знизився, і станом на 1 жовтня склав всього 1,7 тис. тонн. Для порівняння за липень-вересень 2018 року було поставлено за кордон 4,6 тис. тонн яблук. “Цього року сезон збирання яблук розпочався із запізненням. До того ж, у липні та серпні спостерігалася нестача пропозиції, як яблук нового врожаю, так і імпортних яблук з Молдови та Польщі, врожаю 2018 року.

В цей період на ринок поступали лише незначні об’єми яблук нового врожаю, оскільки основна маса фруктів направлялись у сховища для формування експортних партій на майбутнє”, – пояснює ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Урожай яблук в цьому році є набагато меншим ніж в минулому. За попередніми оцінками, валовий збір яблук в поточному сезоні зменшився на 15%, у порівнянні з показниками минулорічної давнини. Більше того, багато фермерів скаржаться на велику кількість неякісного яблука.


“Виробники повідомляють, що яблука, урожаю 2019 року сильно постраждали через град та розповсюдження парші. Тому, сформувати великі експортні партії в цьому сезоні надзвичайно складно. Також, є випадки, коли компанії, що поставляли яблука за кордон в минулому сезоні, цього року відмовляються від експорту, через малі об’єми яблука експортної якості”, – розповідає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0