Глобальні тенденції у виробництві сорго


Глобальні тенденції у виробництві сорго
17:23, 22 2020
1 236
0

Сорго є п’ятим по об’ємах виробництва зерном у світі. Через притаманну йому посухостійкість, короткий вегетаційний період і відносно низьку вартість виробництва, інтерес до цієї культури зростає.

Що таке сорго?


Сорго – це культура сімейства Злакові, схожа на зернову кукурудзу. Вирощується в основному як кормова культура для тварин і зернове сорго для харчової промисловості.

Один з видів сорго – сорго двокольорове, є важливою культурою, яку вирощують у всьому світі; має цілий ряд кінцевих застосувань, включаючи харчову, в якості зерна (круп, борошна) або патоки, кормову для тварин, а також для виробництва алкоголю та біопалива.

Як вирощується сорго?


Зернове сорго можна вирощувати аналогічно кукурудзі, використовуючи комерційні кукурудзяні сівалки на глибині 2-5 см і з густотою від 50 000 до 300 000 насінин на гектар в залежності від міжряддя і родючості грунту.

Сорго любить тепло, для досягнення максимальної врожайності потрібна середня температура не менше 25 ° C, і відмінно розвивається при денних температурах 30 ° C і навіть більше, коли багато інших середньоширотних культур починають відчувати труднощі.

Недоліком є ​​те, що нічні температури нижче 13 ° C протягом більш, ніж кількох днів підряд, можуть реально вплинути на потенційну урожайність рослин, що обмежує територію і терміни посіву.

Сорго є конкурентоспроможною культурою, особливо при посіві в вузькі ряди, і добре справляється з бур’янами.

Через коріння сорго виробляє і випускає хімічні речовини, що називаються сорголеоном, який перешкоджає росту оточуючих бур’янів, як природний гербіцид.

Де вирощується сорго?


За площею, більше 90% світового сорго знаходиться в країнах, що розвиваються, в основному в Африці і Азії.
За виробництвом в даний час лідирує США з річним обсягом близько 9 мільйонів тонн, за нею йдуть Нігерія (6,9 млн тонн), Ефіопія (5,0 млн тонн) і Мексика (5,0 млн тонн), Індія (4, 5 млн тонн) і Китай (3,6 млн тонн). Виробництво в країні, ймовірно, зміниться, оскільки фермери найбільше постраждають від зміни клімату, а скорочення кількості опадів, імовірно, посприяє заміні кукурудзи стійким до посухи сорго.


Скільки сорго вирощується у світі?


У 2019 міністерство сільського господарства США прогнозувало, що світове виробництво сорго досягне близько 59 мільйонів тонн. За останні сім років світове виробництво коливалося від 57 до 66 мільйонів тонн. У період з 2013 по 2015 рік глобальний попит на сорго різко зріс, в основному завдяки Китаю, який почав закуповувати сорго США для використання в якості корму для худоби як заміна кукурудзі. Світовий попит і, як наслідок, виробництво впали з 2015 року до поточного рівня.

Детальніше на сайті компанії Nuseed

Джерело та фото: nuseed.com
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0