Репутація компанії – каталізатор розвитку програми лояльності

Репутація компанії – каталізатор розвитку програми лояльності
Новини агробізнесу України
17:53, 07 ноябрь 2020
983
0
Агрохолдинг «Астарта-Київ» є одним із лідерів ринку зі зберігання зернових та олійних культур. На сьогоднішній день елеваторні потужності компанії зі зберігання складають 550 тис. тонн, що дозволяє їй зберігати свою с/г продукцію та надавати послуги зі зберігання контрагентам з усієї України. З 1 жовтня п.р. компанія запустила програму лояльності для своїх партнерів.

каталізатор розвитку програми лояльності

- Олексію, в рамках розвитку партнерської екосистеми «Астарта» з 1 жовтня 2020 р. запустила програму лояльності на своїх елеваторах. Розкажіть більш детально про неї, для кого її передбачено і як стати вашим клієнтом?

- Програму передбачено для фермерів, середніх і великих трейдерів і всіх, хто має необхідність у послугах зі зберігання зерна. Це можуть бути послуги довгострокового та короткострокового зберігання або послуги з доопрацювання зерна (сушіння, очищення і т.д.). Кожен обирає для себе ті послуги, які йому необхідні.

Повторюся, що нашим клієнтом може стати кожен, хто потребує таких послуг. Залежно від обсягу зерна ми надаємо широкий спектр послуг і відповідні знижки. Наприклад, на послуги зі зберігання партії зерна обсягом від 3 тис. тонн знижка 5%, від 10 тис. тонн – 10% і т.д., і, відповідно, йде зниження базисного тарифу на 5%, 10%, 15%...

Якщо компанії цікаво лише зберігання і є розуміння, що зерно чисте, базисні показники в межах норми і воно не вимагає доопрацювання, або компанія має необхідність притримати на 10-15 днів свій обсяг, щоб продати його за більш вигідною ціною, або ж є інші причини, перші 10 днів зберігання є безкоштовними. Далі в залежності від обсягу та періоду зберігання передбачено систему знижок.

Якщо клієнту необхідно здійснити перевалювання, ми надаємо єдиний тариф за тонну, і до 10 днів компанія зберігає зерно на наших елеваторах за єдиним наскрізним тарифом.

Крім того, є можливість «окремого зберігання» для специфічних вантажів або вантажів, які за умовами контракту вважаються «особливими». Є можливості підлогового зберігання.

- Олексію, якщо мова йде про органічну або не ГМ продукцію, може клієнт розраховувати на окреме зберігання?

– Органіка – це більш нішева продукція. Оскільки обсяги зберігання елеваторів є досить великими, то з економічної точки зору зберігати невеликі обсяги на великих площах недоцільно.

Що стосується ГМО і не ГМО, то при прийманні всі культури тестуються і йде розподіл на ГМО і не ГМО, і, звісно, передбачено розподілення.

В принципі, детально ознайомитися з програмою ви можете на нашому сайті: https://astartaholding.com/

- У чому переваги даної програми серед інших компаній, які надають елеваторні послуги?

- Одна з важливих переваг програми – це її прозорість. Усі послуги мають єдиний для всіх тариф, у залежності від обсягу та культури. Всі тарифи детально описано, і немає жодних підводних каменів. Коли клієнт отримує договір складського зберігання і додатки з тарифами за культурами, він має чітке уявлення, яку суму і за що він платитиме. Не всі елеватори говорять про свої тарифи відверто.

каталізатор розвитку програми лояльності

- Крім програми лояльності, які ще конкурентні переваги в роботі елеваторів «Астарти» Ви можете виділити?

- Висока швидкість приймання вантажів – це одна з важливих переваг роботи наших елеваторів, які можуть приймати від 2,5 тис. до 6 тис. тонн зерна на добу і сушити 1,5-3 тис. тонн на добу. Як приклад наведу наш наймолодший елеватор у Полтавській області, який працює з 2018 року. Швидкість його роботи дійсно є дуже високою. Якщо розглядати найважчу культуру – кукурудзу, то на елеваторах із двома сушарками ми можемо приймати до 3 тис. тонн на добу за умови середньої вологості від 24% до 14%. Швидкість приймання більш сухого зерна становить залежно від елеватора до 4-5 тис. тонн на добу. За іншими культурами, в яких вологість спочатку низька і зерно не вимагає доопрацювання, швидкість ще вища.

Дану перевагу нам забезпечують автоматизована система управління зерносховищами, контролю якості продукції та її охолодження, якими обладнано всі підприємства. Автоматизований відбір проб і прозора система визначення якості зерна гарантуються завдяки сучасному лабораторному обладнанню на рівні портових лабораторій. Щоб упевнитися в цьому, партнери мають доступ до процесу лабораторних досліджень.

Ще раз повторюся і зверну увагу на максимальну відкритість процесів аналізу та перевірки культур. У роботі кожного елеватора абсолютно виключається людський фактор. Безпека, яка забезпечується за допомогою сучасних автоматизованих приладів контролю систем руху транспорту по периметру елеватора, виключає факти розкрадання. Ми не стоїмо на місці, ми постійно вдосконалюємося.

Ще однією з переваг є логістичні послуги для клієнтів елеватора. Припустимо, у фермера немає бажання або можливості доставити ту чи іншу культуру на елеватор, ми за певну плату можемо надати і таку послугу.

- На тлі зростаючого експорту зернових вантажів усе більш затребуваною стає можливість швидкого навантаження для роботи з маршрутними відправленнями. Яку швидкість навантаження забезпечують ваші елеватори і чи планується модернізація для збільшення цих показників?

- Великі полтавські елеватори (Семенівський, Лутовинівський, Яреськівський) за добу можуть вантажити до 54 вагонів. Менш потужний Скороходівський елеватор здійснює такий обсяг за півтори доби. Наші західні елеватори вантажать маршрут (від 48 до 54 вагонів – це понад 3500 тонн зерна) за півтора дні. Це зменшує простої та витрати клієнтів. Якщо говорити про елеватори в західних областях, то вони на декілька років старші за полтавські потужності, і ми їх модернізуємо відповідно до запитів ринку. Десь вдосконалюємо технології, десь мінімізуємо витрати.

- На сьогоднішній день питання забезпечення ємностями для зберігання зерна та олійних культур в Україні стоїть уже не так гостро, як 7-8 років тому. Багато середніх і дрібних виробників побудували зерносховища для зберігання своїх урожаїв. Наскільки затребуваними зараз є послуги з доопрацювання та зберігання сільгоспкультур?

- Так, логічно, що виробники сільгоспкультур мають свої зерносховища, і це перевага для них. Але варто враховувати, що не завжди своїх потужностей вистачає для зберігання. Крім того, вони розуміють, що, користуючись послугами зберігання на наших елеваторах, вони можуть перепродати зерно нам же й отримати при цьому знижку на зберігання. Якщо говорити про трейдерів, для них наша програма також є дуже цікавою.


- Які послуги елеваторів і для яких культур є найбільш затребуваними?

- У програмі лояльності задіяно сім елеваторів у трьох областях:
Хмельницький елеватор (Вінницька обл.) – 82 тис. тонн;
Війтівецький елеватор (Хмельницька обл.) – 62 тис. тонн;
Семенівський елеватор (Полтавська обл.) – 120 тис. тонн;
Скороходівський елеватор (Полтавська обл.) – 30 тис. тонн;
Лутовинівський елеватор (Полтавська обл.) – 100 тис. тонн;
Яреськівський елеватор (Полтавська обл.) – 100 тис. тонн;
Красилівський елеватор (Хмельницька обл.) – 62 тис. тонн.

Але сказати однозначно про завантаженість кожного тією чи іншою культурою складно. Дуже багато залежить від ряду факторів – кількості та якості врожаю, погодних умов, які часто виступають першопричиною відхилення від норми того чи іншого показника якості. Враховуючи той факт, що серед зернових кукурудза є найпопулярнішою культурою для виробництва, то природно припустити, що вона одна з найбільш затребуваних культур на елеваторах. Плюс, кукурудза дуже часто буває вологою та вимагає доопрацювання (сушіння), що ще є однією причиною, чому вона лідирує серед інших культур як «клієнт» елеватора. В цілому, можу відзначити рівномірний розподіл за центральними та західними елеваторами.

У будь-якому випадку ми завжди підлаштовуємося під потреби клієнта, якщо це в наших силах.

каталізатор розвитку програми лояльності

- На Вашу думку, наскільки змінилася ситуація з популярністю спеціалізованих послуг з доопрацювання та зберігання зерна протягом останніх 3-5 років?

- Я можу судити лише з досвіду нашої компанії. Ми почали будівництво елеваторів саме тому, що не вистачало площ і якісних послуг зі зберігання сільгоспкультур, вирощуваних нашими господарствами. Розрізнене розташування зерносховищ по областях, відсутність логістичних послуг або їхня недоробка і т.д. вело до додаткових витрат і стало однією з основних причин прийняття рішення. Після того, як ми забезпечили свою компанію даними послугами, ми почали пропонувати їх ринку і зрозуміли, що це має попит.

Досвід і репутація нашої компанії залучають усе більше клієнтів, які можуть приїхати й ознайомитися з умовами зберігання особисто. Зростаючий попит веде до необхідності збільшувати пропозицію.

- Останніми роками в Україні спостерігається скорочення виробництва нішевих культур. На ваших елеваторах передбачено можливість доопрацювання та зберігання таких непростих у технологічному плані культур, як просо, гречка, сорго. Наскільки затребуваними зараз є послуги з доопрацювання таких культур?

- Послуги з доопрацювання даних культур є затребуваними. З нашого досвіду можу сказати, що ми працювали лише із сорго і то це був одиничний випадок.

- Наскільки високою зараз є конкуренція у сфері послуг зі зберігання?

- Конкуренцію відчуваємо однозначно. Український ринок зростає, розвивається, і ми разом із ним. Оскільки основна частина наших елеваторів знаходиться в найбільш конкурентному регіоні – Полтавській області, то в ньому вона є найбільш відчутною. Але здорова конкуренція – це завжди добре, це стимул для подальшого розвитку. Ми намагаємося бути присутніми в усіх сферах діяльності фермерів, трейдерів, іти в ногу з їхніми запитами.

Я б сказав, що конкуренція більше виражена не між елеваторами, а за клієнта, яким найчастіше виступає сільгоспвиробник. Саме він є для нас лідером думок і основним споживачем послуг.

каталізатор розвитку програми лояльності

- Якими Ви бачите перспективи розвитку аграрної галузі в найближчі 5-10 років?

- Дуже важко оцінювати перспективи на такий тривалий термін, особливо враховуючи реалії, в яких ми живемо та працюємо. Багато що залежить від ринку землі та того, наскільки аграрій буде фінансово готовий до цього. Крім того, ми з вами бачимо, що природні катаклізми вже зараз виступають індикатором запасу міцності сільгоспвиробників. Якщо говорити глобально, то галузь розвиватиметься. Сказати більш детально, що буде далі в коротко- та середньостроковій перспективі, важко.

Автор: Анна Платонова
Джерело та фото: apk-inform
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0