Родіола рожева може стати справжнім золотим коренем для українських фермерів

Родіола рожева може стати справжнім золотим коренем для українських фермерів
Цікаве / Новини агробізнесу України та світу
19:30, 29 октябрь 2020
573
0
Родіола рожева – лікарська рослина, яка може рости в Україні практично всюди, а попит на неї чималий у всьому світі. Та й коштує кілограм цілющого кореню цієї рослини чимало, пише SEEDS.

Про таке розповів заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України технолог-консультант з вирощування лікарських рослин компанії «Шльосем-Україна», Олександр Губаньов, під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«В останні 10-річчя виріс попит на застосування препаратів з родіоли у всьому світі. Тільки Норвегія в рік споживає препаратів з родіоли рожевої на суму приблизно 25 млн. євро, а це країна з досить невеликим населенням», – зазначив експерт.


За словами Олександра Губаньова, родіола рожева не вибаглива до грунтів. «Піщані не сильно підходять – вони швидко втрачають вологість. Ця культура сукулент – є волога і тепло – вона росте. В несприятливих умовах вона скидає зелену масу.

Для вирощування родіоли оптимальні всі області. Починаючи з 3-го року життя її можна вирощувати у всіх регіонах України. Однак на 1-2 році на Півдні України її вирощування може бути проблемним.

Фінансовий результат на вирощуванні родіоли рожевої отримують на 4-5 рік», – підкреслив Олександр Губаньов.

Родіола рожева

«Яка ціна на корінь і скільки він коштує? Питання дещо риторичне: є оптові ціни, роздрібні ціни, народні. Є ціни українські … і всі вони різняться у рази.


Скажімо українська оптова ціна в середньому майже тисяча гривень за кілограм.

Ті ціни, за якими продає, скажімо Китай у різні країни, ту ж Європу, складає від 100 до 200-250 доларів або євро за кілограм. Це середня ціна», – зазначив експерт.

«Мені часто телефонують різні фірми, ті, які свою продукцію реалізують за кордон. Вони всі зацікавлені в українській сировині. Вони готові брати великі партії готової сировини, але вона має бути гарної якості.


Ми зв’язувалися з Канадською компанією, яка займається вирощуванням родіоли у великих об’ємах. Вони заявили, що ринок необмежений – конкуренції вони не бояться», – додав Олександр Губаньов.

Народна назва родіоли рожевої – “золотий корінь”. Цілющі властивості кореневищ і коренів цієї рослини відомі здавна. Настоянка і екстракт з родіоли широко застосовуються в медичній практиці, як стимулюючий засіб при фізичному і нервовому виснаженні, підвищеній стомлюваності, неврозах, вегетативно-судинній дистонії.

Корінь цієї рослини по м’ясистості нагадує корінь женьшеню, звідки і походить ще одна назва родіоли «алтайський женьшень».

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)
Топ категорії
7 етапів цифрової трансформації агровиробництва 7 етапів цифрової трансформації агровиробництва
В майбутньому вижити зможуть лише ті агропромисловці, які будують свою бізнес модель базуючись на інформаційних...
18.11.19
2 626
0
AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом
Агрохолдинг Астарта-Київ створив ихаус компанию AgriChain, яка має намір створити єдиний інформаційний WEB-портал з...
24.11.19
1 991
0