М’ясоїдам частіше загрожують хвороби серця, а вегетаріанцям – інсульт

М’ясоїдам частіше загрожують хвороби серця, а вегетаріанцям – інсульт
Цікаве
21:00, 12 октябрь 2019
1 208
0
Науковці опитували більш як 48 тисяч британців протягом 18 років.

вегетаріанцям – інсульт

Вегетаріанська дієта знижує ризик виникнення інфаркту, та водночас у вегетаріанців значно зростає ризик інсульту. Про це йдеться в опублікованому четвертого вересня у British Medical Journal дослідженні оксфордських вчених. Науковці опитували більш як 48 тисяч британців із різними харчовими звичками протягом 18 років – з 1993 до 2010 року. Їхні медичні історії досліджували до 2016 року.

Опитуваних було поділено на три групи – м’ясоїди (майже 24,5 тисячі), пескетаріанці, тобто ті, хто не споживав м’яса, але споживав рибу (7,5 тисяч) та вегетаріанці й вегани (понад 16 тисяч). Протягом 18 років серед піддослідних було зафіксовано 2820 випадків ішемічної хвороди серця (зокрема 788 інфарктів міокарда), 1072 випадків інсульту.

Як виявилося, вегетаріанці, вегани та пескетаріанці мали на 13% менший ризик ішемічної хвороби серця, ніж м’ясоїди. Однак, вегетаріанці й вегани мали на 43% більший ризик геморагічного інсульту. Усі групи піддослідних було розподілено за блоками відповідно до низки характеристик, таких як вік, стать, куріння, вживання алкоголю, фізична активність тощо. Ці варіації було враховано у результатах.

При цьому піддослідні, які не вживали м’яса, переважно були молодшого віку, фізично активніші, менше курили, мали нижчий рівень тиску та холестерину, а також нижчу вагу. Вчені вважають, що нижчий ризик ішемічної хвороби серця серед вегетаріаців і веганів пов’язано саме з цим. Щодо вищого ризику інсультів серед вегетаріанців, вчені припускають, що це може бути пов’язано з браком вітамінів B12 та D та амінокислот та жирних кислот.

Джерело та фото: hmarochos
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0