Ягоди зі смаком м’яти, спецій та квітів: селекціонери хваляться новими сортами ожини

Ягоди зі смаком м’яти, спецій та квітів: селекціонери хваляться новими сортами ожини
20:28, 23 2020
860
0

Методи створення сортів, гібридів рослин та порід тварин, штамів мікроорганізмів з потрібними людині якостями стрімко розвиваються. Селекціонери стали приголомшувати новими сортами ягід і фруктів, які не тільки мають вдосконалені смакові якості, але й мають перевагу у стійкості до транспортування та зберіганні.

Служба сільськогосподарських досліджень (ARS) випустила три нові сорти ожини. Як повідомляє agrotimes, всі вони отримали космічні назви та мають неабиякі характеристики

Дослідницька лабораторія садівничих культур ARS у Корваллісі, штат Орегон, працюючи у співпраці зі Сільськогосподарською експериментальною станцією Університету штату Орегон, поєднала бажані риси східної прямостоячої ожини та західної ожини в нові сорти з напівпрямостоячими пагонами, що не мають шипів.

Eclipse був першим із трьох сортів з цих схрещувань, який перемістився від тестових полів до остаточного відбору.

Один із батьків Eclipse, Triple Crown, відомий найвищими показниками продуктивності, енергії та смаку, дозріває в кінці літа. Eclipse успадкував ті самі високі показники, але дозріває раніше.

«Eclipse успадкував видатний смак Triple Crown, улюблений своїм солодким, фруктовим смаком, з відтінками кореневого пива та спецій. Але те, що Eclipse не має у Triple Crown, – це твердіша шкіра, яка дає вам хороший тріск, коли ви кусаєте. Твердіше шкірка також означає, що ягоди краще обробляти і транспортувати, а також те, що вони не течуть, що завжди привабливо для свіжого ринку», – сказала біологічний технік Мері Петерсон, яка працює в програмі розведення ожини.


Другий сорт ожини, Galaxy, також має батька Triple Crown і успадкував подібні риси. Але має тверду шкірку, як Eclipse. Але він достигає на кілька днів раніше, ніж Eclipse. Ягоди Galaxy трохи більші та темніші за ягоди Eclipse.

«Люди, які скуштували Galaxy, виявили нотки чорниці, м’яти та винограду», – сказала Мері Петерсон.


Третій сорт теж має назву на тему неба – Twilight (Сутінки). Він дозріває останнім із трьох сортів , через 4-5 днів після Eclipse. Завдяки схрещуванню 7 східних ожин США та 1 західній ожині, рослини Twilight вищі, ніж Eclipse. Дегустатори відзначили його складний, глибокий смак ожини з квітковими та медовими нотами, але ягоди, можливо, не такі солодкі.

Прес-реліз: greenpost
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0