Аграрії пропонують знайти механізм врегулювання проблеми форвардів

Аграрії пропонують знайти механізм врегулювання проблеми форвардів
Новини агробізнесу України
23:18, 20 октябрь 2020
590
0
Через посуху фермерські господарства не в змозі виконати зобов’язання по укладеним форвардним контрактам, що може спричинити хвилю дефолтів на сільськогосподарському ринку

Сільськогосподарські виробники не в змозі виконати свої зобов’язання щодо постачання аграрної продукції за форвардними контрактами. Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» направила лист до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка зі зверненням щодо вирішення проблемної ситуації, яка склалась на ринку зерна у зв’язку із посухою. Про це повідомили у пресслужбі Всеукраїнської Аграрної Ради.

Цього року, йдеться у зверненні, південні регіони України постраждали від небувалої посухи, внаслідок якої повністю або частково втратили врожай. Особливо постраждала Одещина, де скорочення виробництва зернових і олійних склало 41,8%. Також постраждали Кіровоградська область (26,8%), миколаївська область (24,6») і низка інших областей. Загалом, зменшення виробництва основних культур впало в Україні на 17,5% (у порівнянні з обсягом виробництва за січень-вересень 2019 року).

Як наслідок – ряд сільгоспвиробників не мають фізичної можливості виконання зобов’язань за контрактами, які були укладені.

«Водночас виникла ситуація, за якої не всі аграрії були поінформовані щодо належних дій в такому випадку, або взагалі не мали змоги документально оформити форс-мажорні обставини, внаслідок яких відбулась загибель або суттєва втрата урожаю. Через це з’явилась загроза застосування санкцій з боку контрагентів, визначених у відповідних договорах, якими передбачено постачання сільськогосподарської продукції. Вказане завдасть нищівного удару по аграрній галузі України», – зазначають у ГС «Всеукраїнський аграрний форум».


Ситуація потребує негайного врегулювання і аграрії закликають міністра організувати нараду із залученням до дискусії агарних асоціацій та представників ринку з метою знаходження компромісного вирішення проблемної ситуації.

Джерело та фото: landlord
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 805
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0