Через поганий урожай ціна яблук вдвічі вища за минулорічну

Через поганий урожай ціна яблук вдвічі вища за минулорічну
Новини агробізнесу України та світу
23:10, 20 октябрь 2020
383
0
Через несприятливі погодні умови урожай яблук вдвічі менший, а ціна вдвічі вища. Садівники вже підраховують збитки. Цього року постраждали фермери, які вирощують яблука. На Херсонщині у квітні вдарили заморозки на початку цвітіння. Після такого стресу оговталися не всі дерева. На одному з комунальних підприємств раніше збирали до 14 тис. т/рік, нині близько 8 тис. т.

«На яблуках з’явилися плями. Вони змінили свою форму. Товарність знизилася в рази. Дуже багато відібрали на перероблення — соки та пюре», — розповідає Роман Рудий, завідувач фруктосховища.


Схожа ситуація не лише на Півдні. Постраждали також сади Вінниччини та Черкащини. Неврожай вплинув і на вартість яблук по всій країні. Навіть гуртова ціна завищена.

«Минулого року ціна на яблука була 6-8 грн/кг, цього року — від 8 до 12 грн/кг. Супермаркети, на жаль, не відразу виплачують гроші за товар. Цим користуються посередники, які пропонують оплату відразу, але за меншою ціною», — пояснив Олександр Ощіпок, аграрій.


Таким чином, покупці переплачують, а виробники недоотримують.

«Раніше Херсонщина експортувала яблука. Цього року дуже мало експортується. Це пов’язане з невеликим урожаєм у порівнянні з іншими роками. Власники садів кажуть, що урожайність майже в половину менша, ніж минулого року», — зазначила Лариса Коломієць, начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській обл.


Українські експерти прогнозують, що цьогорічний урожай ще й гірше зберігатиметься. Не виключено, що вже навесні яблука доведеться купувати за кордоном.

Джерело та фото: agroter
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)
Топ категорії
7 етапів цифрової трансформації агровиробництва 7 етапів цифрової трансформації агровиробництва
В майбутньому вижити зможуть лише ті агропромисловці, які будують свою бізнес модель базуючись на інформаційних...
18.11.19
2 626
0
AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом
Агрохолдинг Астарта-Київ створив ихаус компанию AgriChain, яка має намір створити єдиний інформаційний WEB-портал з...
24.11.19
1 991
0