Чому українські гарбузи подорожчали майже вдвічі?


Чому українські гарбузи подорожчали майже вдвічі?
00:03, 19 2020
1 079
0

Популярність вирощування гарбуза серед українських фермерів зростає з кожним роком. Про це, зокрема, говорить той факт, що площі під цією культурою збільшуються з року в рік.

Як раніше повідомляла УПОА, в минулому, 2019 році, посівні площі під гарбузом збільшилися на 5% і склали 30,8 тис. га.

«Чому так відбувається і сільгоспвиробники все більше звертають увагу на цю культуру як перспективну для розвитку власного агробізнесу? Це пояснюється, перш за все, трендом здорового харчування, який міцно увійшов в життя європейських країн і поступово розвивається й в Україні.


Бути здоровим – модно, також як й харчуватися здоровою їжею. Гарбуз, у свою чергу, містить багато корисних елементів, які позитивно впливають на організм людини»,- пояснює директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Вона зазначає, що основним зовнішнім ринком збуту для українського гарбуза залишаються країни ЄС.

«Однак для експорту підійдуть далеко не всі сорти. Традиційні гарбузи великого калібру не користуються попитом в країнах Європи. Натомість столові сорти вагою не більше 1 кг, як скажімо Butternut squash, Acorn Squash або Sugar Pie Pumpkin, охоче купляють європейці»,- зазначає Катерина Звєрєва.


українські гарбузи

Директорка з розвитку УПОА також додає, що цього року врожай гарбузів в Україні, як і майже усіх видів овочевих культур, значно постраждав внаслідок погодних умов – весняних заморозків та значної кількості опадів у першій половині літа. Через це гарбузи, за словами фермерів, що займаються їх вирощуванням, досі не набули стиглості.

Результат – зменшення врожайності культури та підвищення ціни на неї майже вдвічі. Так, якщо минулого року ціна гарбуза складала 5-6 грн/кг, то цього року аграрії півдня України реалізують культуру вже в ціновому діапазоні 10-12 грн/кг.

Говорити про конкретні прогнози щодо експорту за таких умов, за словами Катерини Звєрєвої, поки зарано.

«Активна фаза збирання врожаю тільки-но розпочалася в Україні. Масова ж торгівля цієї культурою очікується наприкінці жовтня»,- пояснює директорка з розвитку УПОА.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 697
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 127
0