Цитати агробізнесу: мільярдер-філософ Юрій Косюк


Цитати агробізнесу: мільярдер-філософ Юрій Косюк
17:31, 07 2019
2 282
0

Напевно, важко знайти в Україні людину, яка б ніколи у своєму житті не бачила продукції “Миронівського хлібокомбінату”, а в бізнес-середовищі – того, хто ніколи не чув про власника цього найбільшого агропромислового холдингу.

Юрій Косюк

Юрій Косюк користується заслуженою повагою серед колег і завжди відкрито ділиться секретами свого успіху і правилами ведення бізнесу. З численних його інтерв’ю ми вибрали найбільш цікаві та корисні цитати.

Про якість життя

Для мене якість життя – в першу чергу особиста свобода. Напевно, це моя найголовніша цінність, яку відчув після того, як попрацював в Адміністрації президента України. Якість життя неможлива і без фізичного здоров’я, коли тебе нічого не турбує, не відволікає, і ти можеш сам розпоряджатися власним життям. Не оглядаючись ні на кого і ні на що.

Про перший серйозне придбання

Після четвертого курсу я прочитав оголошення про набір брокерів на Київську товарну біржу. На той час навіть не знав, що це таке, але магічне словосполучення “товарна біржа” мене зачарувало. Я пішов туди з друзями, але лише один досидів до кінця вступної лекції. Їм все це здалося нецікаво, а мене захопило. Тоді розпався Держплан, і біржі, по суті, взяли на себе його функції, поєднуючи підприємства поставками і продажами товарів. Пам’ятаю свою першу угоду. Я з’єднав підприємства в Обухові з Прибалтикою, а після декількох операцій отримав партію легкових машин в Одесі. Моєю заробленою премією і став “Москвич”.

Про помилки

У моїй компанії є правило: всі можуть помилятися, це не повинно бути катастрофою. Головне – не носити “свої граблі” з собою, а робити висновки і вчитися.

Про початок бізнесу

Це був 1999 рік. Пам’ятаю, в Бразилії ми потрапили до великого виробника птиці. Він запросив до себе додому і, жарячи стейк, поцікавився: “а Україна, це де?” Я пояснив, сказавши, що через п’ятнадцять років ми зустрінемося з ним в Європі. Він лише посміявся. А сьогодні наша продукція в Європі стала реальним конкурентом бразильцям.

Про щасливих і нещасливих людей

Нещасні люди низькопродуктивні. Вони не в змозі створювати хороший продукт і заробляти правильні гроші. Вони можуть вкрасти або тимчасово щось зробити. Але вони не творці… Людина повинна бути сама щасливою і приносити щастя іншим. Тому що щасливі люди більш продуктивні.

Про принципи підбору кадрів

Сьогодні важливо, наскільки у тебе розвинені soft-skills, наскільки ти гориш, швидко навчаєшся, наскільки ти високоадаптивний, який ти teammember – чи можеш ти працювати в команді. Зараз це важливіше, ніж твій диплом.

Про рушійну силу в компанії

Мені завжди щастило з людьми. Компанія МХП швидко росла. Я біг попереду, за мною бігли дуже енергійні люди, підхоплювали ідеї, проекти, реалізовували, бігли ще швидше. Це люди-драйв, люди-зірки, штурмовики, які повинні вирішувати цікаві і складні завдання. І повинен бути великий масштаб організації, щоб цього штурмовика забезпечувати новими об’єктами штурму і ні в якому разі не навантажити його рутиною і обов’язком впорядковувати те, що він наштурмовав. Це марно і безглуздо, так само безглуздо, як їздити полем за кермом Ferrari.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0