Епіцентр Агро на Хмельниччині запускає найбільший елеваторний хаб

Епіцентр Агро на Хмельниччині запускає найбільший елеваторний хаб
Новини агробізнесу України
20:01, 10 октябрь 2020
967
0
Епіцентр Агро завершив будівництво нового маршрутного елеватора на Закупнянському ХПП (Чемеровецький р-н Хмельницької обл.). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Eпiцентр Aгpo.

Він розташований поруч із працюючим елеватором агрохолдингу в смт Закупне та здійснюватиме прийомку, сушіння, зберігання та відвантаження продукції залізничним транспортом із окремих з/д колій у рамках єдиного елеваторного хабу.

Оновлене Закупнянське ХПП стане найбільшим елеваторним хабом на теренах Хмельницької області. Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростають утричі — до 305 000 тонн. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 т кукурудзи на добу.

Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг свідомо розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, у результаті якого підприємство виросло на 60 000 тонн, а зараз — побудували поруч новий із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.

«Поява великого агропромислового об'єкта стане поштовхом для появи інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 мільйонів гривень складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду — будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах», — говорить Олександр Герега.


Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 000 тон зберігання зерна, мають 2 лінії прийомки та 2 окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 т кукурудзи на добу.

Проектування та виготовлення всього необхідного устаткування – силосів, сушарок, транспортного обладнання та систем автоматичного керування елеватором – здійснювала компанія Fееrum S.A. (Польща) у рамках укладеної у 2018 році угоди. Тому на новому елеваторному комплексі в Закупному запроваджено багато сучасних інноваційних технологій.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напряму, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки новим залізничним коліям до нього, підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна — 54+54 вагони. Враховуючи відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.

«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччині, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже, навіть за наявності власних невеличких сушарок, вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики свого зерна з області до морських портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість — ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників с/г продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними й у результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», — наголошує Світлана Нікітюк.


Джерело та фото: tripoli.land
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 802
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 942
0