В Україні встановили новий світовий рекорд з урожайності сорго

В Україні встановили новий світовий рекорд з урожайності сорго
12:16, 07 октябрь 2019
1 234
0
Науково-виробниче товариство “Укрсорго” перевершило свій же світовий рекорд з урожайності сорго, який було встановлено торік на полях фермерського господарства у Рокитнянському районі на Київщині. Про це повідомив генеральний директор товариства Ярослав Бардін.

рекорд з урожайності сорго

Якщо торік на полях цього господарства було одержано по 14,1 т/га цієї культури, то цього року — 18-20 т/га. Рекорд не офіційний, але високе досягнення “Укрсорго” підтвердили американські партнери, оскільки у США середня урожайність цієї культури нижча рівня 14 т/га. Ярослав Бардін каже, що це досягнення стало можливим завдяки особливій технології вирощування цієї та інших просапних культур, а також вмінню регулювати ріст бічних пагонів.

Згідно з технологією Бардіна, у певний період вегетації треба підживлювати рослини спеціальним прикореневим препаратом, який сприяє збільшенню генеративної частини бокових пагонів майже удвічі.


Якщо до застосування цього прийому їхня вага становила 30-35 г, то зараз — 65-70 г. Саме за рахунок цього урожайність культури зросла удвічі. Ярослав Бардін повідомив, що він одержав патент на технологію вирощування широкорядних культур, яка охоплює кукурудзу, соняшник, сорго, нут, ріпак та інші.

Технологія передбачає вузькорядний посів твін-роу(здвоєним рядком), при цьому збільшилася площа живлення, воно стало позакореневим, витрати на нього зменшилися на 30%, але врожайність зросла на 40% Технологія універсалізована для всіх просапних культур, обробіток, сівба проводяться тими ж агрегатами, вносяться ті ж гербіциди, інсектициди, але в різних нормах, і в різний час.

“Укрсорго” планує з наступного року продавати ліцензію на використання цієї технології. Так що вона стане доступною для всіх аграріїв.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0