ОК Agro

Садівник з Хмельниччини вирощує понад 200 сортів винограду

Садівник з Хмельниччини вирощує понад 200 сортів винограду
Цікаве
23:00, 09 сентябрь 2020
243
0
200 сортів винограду вирощує на присадибній ділянці Роман Єфименко у селі Лисогірка Летичівського району. У його колекції гігантські сорти, одна ягода в яких важить 30 грамів, а гроно досягає ваги у 1,5-2 кг. Про це пише suspilne.media.

У колекції Романа Єфименка є столові, мускатні, десертні, кишмишні та винні сорти винограду. Серед них є сорти з великими гронами масою 1,5-2 кг або ж з великими ягодами, кожна з яких має вагу 30 грамів. Перші сорти винограду було висаджено 12 років тому.

«Найбільші ягоди цього року — це в нас Дар’я, теж її буде під 30 грамів, тобувський рожевий, в кожного винограду є свої плюси і свої мінуси. Монарх велика ягода. Але велика ягода — це не завжди гарний смак. Хочеться, щоб була не тільки велика ягода, але й щоб велика грона і щоб на кущі був досить таки непоганий врожай», — каже Роман Єфименко.

Свою колекцію винограду Роман Єфименко формував, виходячи з якостей винограду та його адаптації до умов регіону. Зокрема, сорти з Херсонщини та Одещини гарно пристосовані до клімату, тому й дають гарний врожай.

«Є японські сорти, є американські кишмишні сорти, є з Росії сорти, багато українських селекціонерів, є й кримські сорти. Останніми роками у нас клімат стає сприятливим до вирощування винограду», — розповідає фермер.

При належному догляді з одного куща винограду можна зібрати від 20 до 40 кг плодів. У наступні кілька років чоловік планує збирати 3-4 тонни винограду з присадибної ділянки.

Джерело та фото: agroweek
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)
Топ категорії
7 етапів цифрової трансформації агровиробництва 7 етапів цифрової трансформації агровиробництва
В майбутньому вижити зможуть лише ті агропромисловці, які будують свою бізнес модель базуючись на інформаційних...
18.11.19
2 482
0
AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом AgriChain створює WEB-портал з управління агробізнесом
Агрохолдинг Астарта-Київ створив ихаус компанию AgriChain, яка має намір створити єдиний інформаційний WEB-портал з...
24.11.19
1 903
0