Починається чергова фаза впровадження Державного аграрного реєстру

Починається чергова фаза впровадження Державного аграрного реєстру
Новини агробізнесу України
19:05, 04 сентябрь 2020
694
0
Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад починають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ГАР).

Як говориться в повідомленні міністерства, проект реалізується в координації з Госгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проекту Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також Програми USAID по аграрному і сільському розвитку (АГРО).

«Для реалізації другого пілотного впровадження в процес реєстрації аграріїв в ГАР залучаються об'єднані територіальні громади (ЗТВ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. В цілому пілотний проект охопить 53 ОТО у всіх областях України», - йдеться в повідомленні.

На період пілота працівники відібраних ОТО стануть операторами ГАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагати реєструватися тим аграріям, які не мають комп'ютера або доступу до мережі Інтернет.

«В цілому ж зареєструватися в ГАР онлайн вже зараз може будь-який український фермер. Особливу увагу під час пілотного впровадження буде приділятися процесу обробки заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі», - додали в міністерстві.

Участь у другому пілотному впровадженні ГАР дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних про землю, виявити помилки в реєстрах та подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю.

«Активна фаза пілотного впровадження буде проходити в дві черги, кожна з яких триватиме 4 тижні. Перша черга розпочалася 2 вересня 2020 року в 17-ти ОТО на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей і триватиме до 30 вересня», - пояснюють в міністерстві.

Друга черга починається 16 вересня 2020 року в 36-ти ОТО на території Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей та триватиме до 14 жовтня.

Джерело та фото: Agrarnik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0