7 страхів українців перед запуском ринку землі

7 страхів українців перед запуском ринку землі
16:28, 04 2019
1 688
0
альтернативный текст
Запровадження ринку землі в Україні підтримує Україні 59,7% громадян. При цьому існує 7 основних побоювань українців щодо обігу земель. Про це у колонці на сайті «Економічна правда» написав заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Тарас Висоцький

«Щоб виявити, чого саме остерігаються наші співгромадяни, ми в Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства провели опитування голів ОТГ та сільських рад… Опитування виявило й певні страхи, з якими нам варто працювати, якщо ми говоримо про запуск обігу земель сільськогосподарського призначення не просто як про відміну мораторію, а про повноцінне та комплексне реформування земельних відносин», – написав він.

Висоцький називає основні побоювання громадян України та коментує їх.

Побоювання №1. Створення монополістів, які володіють земельним банком
Ми зміцнюємо антимонопольні механізми. І обіг земель підпадатиме під антимонопольний контроль та закон «Про захист економічної конкуренції». Монополії на ринку землі, як і в інших секторах економіки, не буде. Зловживання на ринку відслідковуватиме антимонопольний комітет. Так, одна особа чи компанія (з урахуванням відносин контролю та пов’язаних із нею осіб) не зможе купити більше ніж 15% області, 0,5% країни.

Побоювання №2. Спекуляції на ринку
Купити державні та комунальні землі можна буде виключно на публічних електронних торгах за стартовою ціною не нижче нормативно грошової оцінки (НГО). За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю. Це – гарантія захисту власника паю від тиску, махінацій і маніпуляцій. У земельних відносинах має панувати справедливість і законність. Ми також гарантуємо захист прав тих аграріїв, які вже сьогодні обробляють землю за офіційними договорами оренди землі. Норми, за якими орендар має переважне право на придбання ділянки та можливість працювати на землі в разі зміни власника, будуть діяти.

Побоювання №3. Нецільове використання земель
В Земельному кодексі це питання чітко прописане — земля має використовуватися за тим призначенням, яке прописано в документах та в Генеральному плані розвитку території. Ми будемо стежити за тим, щоб під час старту обігу земель масиви земель не змінювали призначення, але за цим мають стежити й самі громади, оскільки державна земля буде передана їм.

Побоювання №4. Іноземці захоплять всю землю
Українську землю зможе купити тільки український громадянин та українська компанія (юридичні особи). Жодних інших варіантів немає і бути не може. Усі власники сільськогосподарської землі будуть виключно в юрисдикції українського законодавства. Міфи про китайців, арабів та інопланетян, які приїдуть і вивезуть всю землю в багажниках автівок – нісенітниці.

Побоювання № 5. Рейдерство
Наразі є зареєстрований законопроект за номером 0858, який унеможливить рейдерські атаки та захистить право власності на земельні ділянки. Крім того, в першому читанні прийнятий розроблений Міністерством юстиції законопроект 1056-1, який загалом націлений на боротьбу з рейдерством, суттєво збільшує відповідальність за «помилки» під час реєстрації дій з майном та робить процедуру перереєстрації прозорою та чіткою.

Побоювання № 6. Зменшення доходів у місцевий бюджет
Ми розробляємо систему оподаткування, коли усі податки, пов’язані з використанням землі, залишаються у громадах. Це означає, що там, де обробляються поля, там будуть кошти на школи, лікарні, дороги і на все, що турбує людей.

Побоювання № 7. Фермери не можуть купити землю
Кожен український фермер, який захоче купити землю, зможе це зробити. Спеціально для малих фермерів ми створюємо Програму здешевлення кредитів на купівлю землі. Програма запрацює з 2020 року. На це в бюджеті наступного року передбачено 4,4 млрд грн, та й лише тому, що обіг земель запрацює лише з жовтня.

Автор: Віктор Оношко
Фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 928
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 636
0