Компакт-Солітер 9 – універсальний посівний агрегат


Компакт-Солітер 9 – універсальний посівний агрегат
10:42, 31 2020
1 208
0


Сьогодні до посівної техніки висувають низку агротехнічних вимог. Цим вимогам повністю відповідають посівні агрегати виробництва компанії LEMKEN (Німеччина).


Повний спектр посівної техніки цього виробника досить широкий і налічує декілька десятків моделей та модифікацій з різноманітними базовими параметрами – шириною захвату, об’ємом бункера, можливістю одночасного внесення мінеральних добрив тощо. Для ґрунтово-кліматичних та організаційно-господарських умов України найкраще підходить Компакт-Солітер 9.

Переваги Компакт-Солітер 9Нову посівну комбінацію Компакт-Солітер 9 виробник виготовляє з робочою шириною захвату 3, 4 та 6 м. Агрегат демонструє високу якість та ефективність сівби у різних виробничих і ґрунтово-кліматичних умовах роботи.

В агровиробників, які вирощують зернові культури та ріпак, зростає потреба у посівних комбінаціях, що дають змогу вносити мінеральні добрива. Тому, окрім наявної чотириметрової посівної комбінації, компанія LEMKEN вивела на ринок більш продуктивний агрегат шириною захвату 6 метрів із можливістю внесення гранульованих мінеральних добрив у міжряддя. Застосування такого посівного агрегата як за традиційної, так і за консервуючої технологій ґрунтообробітку, сприяє відмінному розвитку молодих рослин.

З метою підвищення ефективності сівби та адаптації до різноманітних умов використання посівні комплекси Компакт-Солітер виробник може постачати як з короткою дисковою бороною Геліодор, так і з ротаційною бороною Циркон. Напівсферичні зубчасті диски компактної дискової борони Геліодор забезпечують інтенсивне перемішування та рівномірне вирівнювання ґрунту. Геліодор складається з двох рядів зубчастих напівсферичних дисків діаметром 465 мм та товщиною 5 мм, які закріплені індивідуально. Для збільшення інтенсивності обробітку напівсферичні диски з міжряддям 125 мм розташовані у два ряди зі зміщенням. Глибина ходу дисків регулюється гідравлічно, а за допомогою шкали можна контролювати встановлену глибину обробітку.

Для високопродуктивної сівби навіть у найбільш важких виробничих умовах посівну комбінацію Компакт-Солітер шириною захвату 6 м можна оснащувати ротаційною бороною Циркон 10, яка забезпечує поверхневий, швидкий та інтенсивний, або глибокий інтенсивний обробіток. Такі параметри роботи ротаційної борони, як глибина обробітку, частота обертів роторів, положення робочих органів і поступальна швидкість руху налаштовуються індивідуально. Завдяки цьому за один робочий прохід агрегат готує ідеальне посівне ложе.

Комбінація Компакт-Солітер обладнана дводисковими сошниками OptiDisc, які відмінно працюють як на стерні, так і на мульчованому полі. Такі сошники з напрямними роликами глибини, що мають гумову шину, навіть за нерівної поверхні ґрунту точно висівають насіння на однакову глибину. Напрямна подвійного диска залишається на постійній глибині на різних ґрунтах і за підвищених швидкостей. Притискний ролик притискує насіння, що забезпечує оптимальну глибину його загортання незалежно від вологості ґрунту, створюючи у такий спосіб належний контакт насіння з ґрунтом, що є передумовою для дружних сходів і високих урожаїв.

Компакт-Солітер 9 – універсальний посівний агрегат

Сошникова балка з гідравлічним притиском, шинний і важкий профільний коток

Оригінальною є автоматична система регулювання тиску на сошники, яка встановлена на посівних комбінаціях Компакт-Солітер. Ця система забезпечує постійну глибину загортання насіння незалежно від зміни ґрунтових умов (типу ґрунту, його вологості, механічного складу тощо) та швидкості руху посівного агрегата. Серійне центральне механічне налаштування тиску (до 45 кг), що діє на дводискові сошники OptiDisc з роликом ведення глибини, створює умови для цього. За потреби працювати з більшим тиском – до 70 кг, можна замовити гідравлічне регулювання.

Особливістю паралелограмної підвіски сошників на Компакт-Солітер є те, що, на відміну від конкурентів, паралелограм на машинах LEMKEN не є абсолютно жорстким з погляду кінематики. Завдяки цьому поверхню ґрунту копіює спочатку сошник, а потім прикочувальний коток. У такий спосіб агрегат абсолютно точно дотримується встановленої глибини сівби.

У варіанті комбінації посівного модуля з дисковою бороною Геліодор ґрунт під посів агрегат готує за допомогою дисків борони. За ними розміщені дискові сошники для внесення мінеральних добрив діаметром 400 мм. Вони точно розподіляють добрива на встановлену глибину внесення. Максимальний тиск сошників на ґрунт може становити 150 кг. Після цього встановлено колісний прикочувальний коток зі зміщеним розташуванням коліс діаметром 1097 мм, який забезпечує необхідне ущільнення ґрунту перед сівбою та виконує транспортну функцію. Великий діаметр коліс, а також розміщення коліс у шаховому порядку зменшує потребу в тяговому зусиллі. Ба більше, кожна триметрова секція може копіювати рельєф поля незалежно від іншої. Це забезпечує постійну якість роботи по всій ширині агрегата. Велика площа контакту шин забезпечує відмінну роботу навіть у важких умовах.

Компакт-Солітер 9 – універсальний посівний агрегат

Сошники для внесення добрив

Завдяки зміщенню коліс, вони краще самоочищаються, що гарантує високу якість сівби навіть в умовах підвищеного зволоження. Ширина шин підібрана так, що кожна з них ущільнює ґрунт для трьох сошників у разі сівби з міжряддям 16,7 см. Для додаткового попереднього ущільнення посівних рядків перед дводисковим сошником OptiDisc комбінацію Компакт-Солітер можна обладнати вбудованим трапецевидним прикочувальним котком. У такій комплектації сівалка автоматично має систему розподілення тиску в процентному співвідношенні між шинним і трапецевидним котком. Тобто, залежно від умов на полі (типу ґрунту, його вологості, механічного складу тощо), тиск може бути або на всі 100% поданий на один із котків, або рівномірно розподілений між двома котками, або змінений у будь-якому співвідношенні зі шагом регулювання 10%. Регулювання відбувається з кабіни трактора в робочому комп’ютері сівалки.

Посівна комбінація Компакт-Солітер 9/600 K HD має бункер місткістю приблизно 5000 літрів, який розділений на два відсіки. Рухомі перегородки бункера дозволяють легко змінювати розміри відсіків для насіння та добрив у співвідношеннях 40-60, 50-50, або 60-40%. Якщо застосування мінеральних добрив під час сівби не передбачено, то весь бункер можна заповнювати посівним матеріалом.

З метою якісної сівби різного за розміром насіння передбачено використання шести різних висівних котушок, які розміщені на висівному валу. Завдяки оригінальній конструкції дозувальних валів для насіння та добрив, які мають електричний привід, норма висіву кожним із валів встановлюється незалежно один від одного. Завдяки цьому, діапазон висіву насіння можна безступінчасто змінювати у межах від 1,5 до 500 кг/га, а мінеральних добрив – від 50 до 600 кг/га.

Залежно від ширини захвату, посівні комбінації Компакт-Солітер можуть мати від двох до чотирьох дозаторів. Керування дозаторами відбувається за допомогою електронного блока Solitronic, а за наявності опції можна вмикати або вимикати подачу насіння за допомогою гідравліки. За допомогою блока Solitronic відбувається і калібрування сівалки на задану норму висіву.

Посівний матеріал від бункера до висівних робочих органів подається за допомогою стисненого повітря. З цією метою на сівалках встановлено компресор із гідравлічним приводом. Оберти компресора можна змінювати плавно, незалежно від частоти обертання колінчастого вала двигуна. Потрібної швидкості обертання можна досягти навіть за мінімальних обертів двигуна трактора, а коливання частоти обертання колінчастого вала двигуна не впливають на число обертів компресора.

З останніх розробок фірми – є можливість приєднати за допомогою ISOBUS інтерфейсу просапну сівалку LEMKEN Azurit. У такому випадку висівний брус замінюють на нову сівалку, а бункер Компакт-Солітера використовують як ємність для добрив. Отож, ця посівна комбінація є унівесальною посівною машиною в будь-якому господарстві.

Джерело та фото: agroelita
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0