IT-фахівець розвиває равликову ферму та експортує делікатес в Іспанію

количество просмотров234   22-07-2020, 19:59
Maxi Snail входить в трійку наймасштабніших равликових ферм в Україні. Її співзасновник – 25-ти річний Антон Авраменко, професійний кіберспортсмен, який 3 роки тому вирішив проміняти роботу в віртуальній реальності на реальний бізнес в аграрному секторі. Підприємець розповів про те, скільки вкладень вимагає запуск равликового бізнесу, як прискорити окупність інвестицій, і чому співпрацювати з іспанськими покупцями простіше ніж з українськими

Maxi Snail

Три роки тому IT-фахівець Антон Авраменко зайшов на сайт оголошень — хотів придбати рюкзак і побачив, що людина продає 5 кг равликів. Хлопця це зацікавило, і він поїхав на навчання на равликову ферму. Вже тоді стало зрозуміло, що це непроста справа і треба буквально копатися в землі.
“Після цього у мене навіть була триденна депресія — я не звик до сільської праці” – зізнається Авраменко.

Але зацікавленість перемогла, і хлопець зумів себе перебороти. Він продав авто та мотоцикл, щоб отримати стартовий капітал, і зайшов у цю справу. На старті у ферму вклали приблизно 70 000 євро, враховуючи обслуговування.

“На ранніх стадіях равликового бізнесу краще шукати інвесторів. У цьому бізнесі інвестиції повертаються за рік” – каже Авраменко.

Результати першого року у ферми були не дуже вдалими, і цьому була причина. За словами Авраменко, равликовий бізнес тоді більше нагадував мильну бульбашку — всі вирощені початківцями равлики продавалися посередникам за низькою ціною, а гарантованого вигідного збуту як такого не було.

“Я зрозумів, що потрібно якось виходити зі становища. Рік тому ми полетіли до Барселони, знайшли покупців і вже за два місяці я знову був в Іспанії. Виявилося, що необхідні дозволи легше отримати в Європі, ніж в Україні. У нас дуже багато бюрократії. Цікаво, що дозвіл на вивіз продукції з України дає Брюссель” – розповідає співзасновник Maxi Snail.

Maxi Snail

За інформацією Авраменко, собівартість вирощування 1 кг равликів — 1 євро. Ціна ринку сильно відрізняється: від 2,5–3 євро, якщо продаєш перекупникам, та до 8 євро,якщо реалізуєш напряму. Окрім цього, сьогодні підприємець допомагає також і іншим виробникам продавати їхню продукцію за кордон. Він зазначає, що наразі в Україні не всі виробники мають відповідні документи, які дозволять експортувати продукцію. В такому випадку підприємець викуповує в них продукцію, акумулює великі обсяги товару, та постачає товар іспанським покупцям.

“Іноземним покупцям це вигідно – їм краще купити в одного продавця 150 т равликів, ніж у десятьох — по 15 т.” – каже бізнесмен.
Незважаючи на те, що ферма Maxi Snail посідає в Україні за масштабами друге місце, та має площу у 1,5 га, на думку Авраменко, масштаб ферми — далеко не головне у равликовому бізнесі.

“Найважливіше те, куди ти реалізуєш продукцію. Ми налагодили пряме постачання равликів за кордон — до Іспанії. Так, я приблизно 7 місяців на рік проводжу в цій країні. Кожен регіон споживання равликів має власні вподобання щодо розміру продукції. В Іспанії, наприклад, потрібні маленькі та середні особини — 5–6 г. Нині наша головна мета — забезпечити саме цей ринок. Якщо говорити за інші країни, наприклад, у Франції люди складніші — з ними важче домовлятися, іспанці набагато простіші та завжди дадуть відповідь на запитання” – розповідає підприємець.

За словами хлопця, в Україні споживають лише до 1,5% продукції, яка вирощується на фермі.
“Може, за кілька років буде до 20%, якщо люди ментально перезавантажаться” – додає Авраменко.
Сьогодні на фермі досягли підвищення продуктивності роботи на 20%.

Maxi Snail

“Ситуації траплялися різні: як зі знаком мінус, так і плюс — набили свої ґулі, зрозуміли певні важливі моменти. Так, колись не погодували равликів на ніч і несподівано виявили, що ікри стало втричі більше. Також попервах втратили частину ікри в теплицях через перегрівання. Або минулого року бралися за кілька справ одночасно — і вирощували равликів, і будували. І в результаті з усім запізнювалися. Тому обов’язково потрібні додаткові руки. Не має бути так, що вранці я щити розставляю, а ввечері ікру збираю” – ділиться досвідом підприємець.

Maxi Snail

Незважаючи на відносну рентабельність напрямку, за словами співзасновника Maxi Snail, молодь не дуже рветься в аграрний бізнес, особливо міська.
“Якщо ми бачимо, що людина дійсно цікавиться равликовим бізнесом, то обов’язково допоможемо. Регулярно проводимо дегустації разом із навчанням. Щотижня приїжджають 3–4 особи на навчання.Можна без перебільшення стверджувати, що в нас найкращий продукт в Україні. ” – додає Авраменко.

Джерело та фото: Agravery