Сівалка Alfa 6: створена для Mini-till


Сівалка Alfa 6: створена для Mini-till
12:42, 06 2020
1 390
0

Сівалка Elvorti Alfa 6 кладе насіння на задану глибину навіть у сухий спресований ґрунт, вкритий пожнивними рештками!

Alfa 6

З кожним роком умови роботи фермерів стають дедалі жорсткішими. Постійний дефіцит вологи та зниження рентабельності виробництва змушують переходити на мінімальний обробіток ґрунту. З одного боку, це дає змогу зберегти вологу і заощадити пальне, однак, з іншого, — висуває підвищені вимоги до посівних агрегатів. Вони повинні рівномірно сіяти насіння в суху щільну землю, закладаючи на задану глибину. При цьому продуктивність роботи сівалки має враховувати коротке агротехнічне «вікно».

— Ми вже давно підшуковували нову зернову сівалку. Працюємо в Донецькій області, тут сприятливі умови для сівби бувають вкрай рідко. Переважно доводиться ловити вологу чи класти насіння у твердий сухий ґрунт. Мали проблеми як зі старими «сезешками», так і новим агрегатом відомого американського виробника. Глибина висіву не дотримувалася, сошники забивалися і ламалися, — бідкається Олександр Чорний, директор СТОВ «Вікторія».

Поля СТОВ «Вікторія» розташовані у Мангушському районі. В обробітку перебуває близько 1500 га. Тут вирощують переважно озимі зернові та соняшник, а також горох і озимий ріпак.

— Я звернув увагу на нову сівалку Elvorti Alfa 6 ще в 2018 році на виставці у Києві. Тоді вразила якість та конструкція сошникової групи, а також сподобався дизайн сівалки. Попросив, щоб її привезли на випробування до нашого господарства. Після того замовив ще одну, — розповідає Олександр Вікторович.

Відтоді на полях СТОВ «Вікторія» чудово прижилися обидва посівні агрегати Elvorti. Alfa 6 — модель із 6-метровим захватом, розрахована на сівбу як за класичною, так і мінімальною технологією обробітку ґрунту. Тут встановлено дводискові однорядкові сошники для рядового посіву насіння зернових, зернобобових та низки інших культур із можливістю одночасного внесення мінеральних добрив.

Alfa 6

— Привезли їх нам у травні, тому перше «бойове хрещення» Alfa 6 проходила вже під час сівби озимих зернових. Посуха була така, що ми, щиро кажучи, не розраховували, що сошники проріжуть спресований, твердий, мов бетон, ґрунт і покладуть насіння на глибину 5 см… Однак агрегат показав себе відмінно. Тут сошники виготовлені з імпортної бористої сталі, а притискне зусилля на один сошник сягає до 110 кг. Сошники можна точно відрегулювати гідравлікою, тому у нас немає проблем ні на сухому ґрунті, ні на полі, яке вкрите пожнивними рештками, — зауважує директор СТОВ «Вікторія».

Діапазон норм висіву насіння Alfa 6 може варіюватися в межах від 1,5 до 400 кг/га. Безступінчастий механізм передач забезпечує легке і швидке регулювання норм висіву насіння та мінеральних добрив. Гвинтова конструкція котушки висівного апарату забезпечує безперервне й плавне подання насіння. При цьому конструкція котушки дає змогу здійснювати висів дрібнонасіннєвих культур, а регулювання зазору між клапаном і котушкою полегшує висів крупного насіння з великими нормами.

Alfa 6

— Тут ще дуже важливим є те, що в сошниках встановлені необслуговувані ступиці, а сама конструкція захищена від пилу і бруду, — каже Олександр Вікторович.

У господарстві, згідно із сучасними агротехнічними вимогами, практикують припосівне живлення посівів. Для цього конструктори Elvorti встановили на рамі Alfa 6 один із найбільших за об’ємом бункерів на ринку — 2803 л. Під посівний матеріал тут відведено 1857 л, для мінеральних добрив — 946 л.

Alfa 6

— Ми висіваємо зернові з міжряддями 15 см. Після того як сівалка виїхала на поле, я звернув увагу на відмінний розбіг сошників. При цьому вони не забиваються, на відміну від агрегатів із міжряддями 19 см. Якщо ж десь виникає проблема, то автоматика відразу ж сигналізує про неї. Зокрема, це дало змогу обійтися без сівальника, який раніше їздив у нас за трактором. Фактично в полі сьогодні достатньо, окрім механізатора, мати ще двох працівників на дві сівалки: один відповідає за завантаження у бункер насіння, а інший — мінеральних добрив. Робочі руки в наших краях у великому дефіциті, — наголошує Олександр Чорний.

Alfa 6

Зазначимо, що зернова сівалка Alfa 6 отримала нову спрощену раму з якісних європейських сталей. Це є пласка зварена конструкція зі шпренгелем на передньому брусі в центральній частині. Великі передні та задні бруси з’єднані між собою боковинами й зв’язками без використання ферм, що забезпечує надійність і жорсткість рами.

— Я ще на виставці зрозумів, що нова сівалка Elvorti має добротну конструкцію з великим запасом міцності. Це дуже важливо, коли працюєш на важких ґрунтах і нерівній поверхні поля на високій швидкості. Ми провадимо висів на швидкості 11–12 км/год, і маю сказати, що продуктивність роботи Alfa 6 цілковито відповідає паспортним даним. Це приблизно 7 га за годину, — пояснює Олександр Вікторович.

Олександр Чорний відзначає також зручність і продуманість нового універсального причіпного пристрою сівалки, який спрощує переведення агрегату з робочого положення в транспортне протягом короткого проміжку часу (2 хв) за допомогою гідроциліндра. Цей пристрій дає змогу приєднуватися до різних типів тракторів завдяки універсальності конструкції. Новий посилений транспортний пристрій з колесом збільшеного діаметра може переміщати сівалку по дорогах загального призначення.

Alfa 6

— Хочу передусім звернути увагу на без перебільшення геніальне рішення конструкторів сівалки. Це майже миттєве складання рами з робочого у транспортне положення і навпаки. Доводиться часто переїздити з поля на поле, і раніше ми мали з цим неабиякий клопіт. Сьогодні штрафи за транспортування негабаритних вантажів дуже високі. Натомість Alfa 6 має дуже простий і зручний механізм складання/розкладання, з яким може впоратися будь-який механізатор, — розповідає керівник СТОВ «Вікторія».

Як бачимо, у господарстві більш ніж задоволені своїми двома новими придбаннями, які створені на заводі Elvorti. І це вкотре підтверджує, за відгуками багатьох фермерів, що українські виробники сільгоспмашин протягом останніх років здійснили якісний крок вперед.

— Я маю з чим порівнювати, оскільки ми сіяли і вітчизняними агрегатами, і дорогими імпортними. Для мене Alfa 6 це оптимальне співвідношення ціни та якості. Ця сівалка цілковито закриває усі питання щодо сівби пшениці, ячменю та гороху. Неважливо, у якому стані ґрунт, чи є в ньому пожнивні рештки, я знаю, що з цією сівалкою ми вийдемо в поле і вона покладе насіння як слід на задану глибину. Alfa 6 — по-справжньому якісний та зручний агрегат із високою продуктивністю, тому я раджу звернути на нього увагу тим аграріям, які придивляються до нових зернових сівалок, — вважає Олександр Чорний.

Джерело та фото: agro-business
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 441
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 496
0