Українські виробники часнику не можуть забезпечити ним вітчизняний ринок


Українські виробники часнику не можуть забезпечити ним вітчизняний ринок
14:22, 03 2020
1 183
0

Цього року часник в Україні збиратимуть на площі 1100 га. Але виробники не в змозі забезпечити український ринок цією рослиною, адже жодне підприємство не може постачати торговельним мережам продукцію систематично й у необхідних обсягах.

Про це під час конференції з часниківництва повідомив президент Асоціації виробників часнику України Володимир Власенко, пише agroportal.ua.

«Середня врожайність часнику в Україні — 3-4 т/га, але великі виробники, які використовують якісний насіннєвий матеріал і дотримуються провідних технологій вирощування, збирають по 10 т/га. Нам потрібно думати, як створити вітчизняний продукт, навчитися його просувати на внутрішньому та зовнішніх ринках», — зазначив пан Володимир.

На його думку, завдання Асоціації виробників часнику України — навчити виробників культурі часниківництва: як вирощувати якісний продукт, фасувати, пакувати, зберігати.

Керівниця проєкту «Часниковий кластер» Юліанна Мусса відмітила, що українським часником цікавиться багато країн, починаючи від Китаю та країн ЄС, однак забезпечити належну якість продукції та сформувати партії потрібних обсягів виробники не можуть.

«В Україні є успішні кейси вирощування часнику, якими ми можемо похвалитися, але потрібно розробляти стратегію та активно працювати над ринками збуту та якістю продукції — як часнику, так і продуктів його переробки», — сказала вона.

Джерело та фото: agroexpert
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0