Фермери України навчилися заробляти не тільки на ягідках, а й на квіточках

Фермери України навчилися заробляти не тільки на ягідках, а й на квіточках
15:57, 26 2020
948
0


Лікарську ромашку можна не тільки у луках рвати – українські фермери навчилися вирощувати її на власній землі, непогано на цьому заробляючи. Саме таке поле у 1,5 га мають Олександр та Олена Кічкіни із села Преображенка Запорізької області.

Ромашку збирають вручну та піддають природній сушці. Для цього облаштували та затінили власне горище. Середня ринкова вартість сушених головок ромашки становить 130 грн./кг.

“Вдавалося продавати ромашку як по 110 грн/кг, так і по 150 грн/кг, – розповідає Олена Кічкіна. – Відсилаємо “Новою Поштою” від 10, 20, 60 кг. А якщо дуже просять, продаємо і 100 гр. і 0,5 кг.


Продажі робимо через Інтернет, пропонуємо ромашку в групах, де продаються лікарські трави, переважно це групи у Facebook. Замовляють ромашку як приватні особи, так і виробники трав’яних чаїв”.

Вирощування ромашки – процес нескладний, культура невибаглива. Єдине, що треба – це підгадати вдалий час для посіву. Після того, як підготували ґрунт, землю обробляє каток, а насіння просто розсипають поверху, потім його знову прикопують. Через те, що ромашка сіється не в землю, а поверхнево, при посіві не повинно бути вітру.

“Виявилося, ромашку можна сіяти в кілька етапів. Ми під зиму посіяли, зійшла, як озима пшениця. Але були випади: півполя є, півполя немає. Думали, що насіння погане, а виявилося, що потрібен був полив”, – ділиться своїм досвідом Олена Кічкіна.


В планах вирощувати інші трави та виробляти трав’яні чаї.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0