Пілотний проект AgriChain Scout запущено в агрохолдингу Астарта-Київ

Пілотний проект AgriChain Scout запущено в агрохолдингу Астарта-Київ
11:48, 25 2020
1 462
0
альтернативный текст
З початком нового виробничого сезону в АСТАРТІ розпочато пілотний проєкт зі скаутінгу та аналізу посівів. Починаючи з травня, на підприємствах «Еко Енерджі», ТОВ «Хмільницьке», ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», СТОВ «Ніка», ТОВ «Астарта Прихоролля», СТОВ «Мусіївське» та ТОВ АФ «ім. Довженка» здійснюється аналіз озимого ріпаку та пшениці за допомогою єдиної інформаційної системи по управлінню моніторингом посівів AgriChainScout.

AgriChain Scout

Згодом дія пілоту була масштабована і на аналіз посівів цукрового буряку, кукурудзи, соняшнику та сої.

Для аналізу посівів компанія AgriChain завантажує супутникові NDVI-знімки полів у додаток AgriChainScout. На основі аналізу цих знімків відділ моніторингу отримує завдання здійснити за допомогою дронів обліт тих полів, стан яких викликає питання. Потім знімки з дронів завантажуються у додаток, щоб учасники бізнес-процесу могли їх проаналізувати і, в разі потреби, відправити на поле агронома для більш детального вивчення проблеми. Якщо фото, зроблені агрономом, підтверджують проблему з рослинами, спеціалісти Головного офісу приймають рішення щодо необхідності додаткових операцій на полі. Тобто інформація, яку надає додаток AgriChainScout, безпосередньо впливає на управлінські рішення. Якщо спеціалісти Головного офісу бачать, що поле «сильне», а рослини в гарному фізіологічному стані, це може означати тільки одне: що потенціал даного поля буде однозначно посилюватися.

AgriChainScout ─ це новий інструмент сільгосп напряму АСТАРТИ для прийняття оперативних рішень директорами АФ, головними агрономами АФ та спеціалістами Головного офісу і здійснення системного моніторингу посівів через постійний процес виконання оглядів. У кінці травня на полях АСТАРТИ було проведено міжрядкове рихлення посівів та їх обприскування.

Одночасно розпочато підготовку до жнивної кампанії, старт якої запланували на 1 липня Вадим Скрипник, директор сільськогосподарського виробництва:

Важливість модулю AgriChainScout важко переоцінити. Він дає нам можливість відійти від роботи за шаблоном. Раніше в компанії на всі поля вносилася однакова норма ЗЗР та добрив. Зараз ми відходимо від цього та активно впроваджуємо диференційований підхід і наші дії влучають точно в ціль. Переконаний, що впровадження AgriChainScout заощадить витрати і збільшить нашу продуктивність. Очікую, що ми зможемо збільшити урожайність культур завдяки вчасній, оперативній та якісній реакції на виробничі виклики. А наразі для нас важливо максимально якісно та швидко навчити пілотів відділу диспетчеризації здійснювати обліт посівів на ввіреній їм території, робити якісні знімки полів і завантажувати їх у додаток, щоб усі відповідальні за результат особи могли отримувати перевірену інформацію для оперативного прийняття управлінських рішень.

Наталія Богачева, директор компанії AgriChain:

Я покладаю на цей модуль дуже великі надії задля підвищення ефективності АСТАРТИ у рослинництві. Він дає такі можливості аналізу інформації, які компанія раніше не використовувала. Це і супутникові знімки INDVI, ЕVI2, GNDVI, індекс вологості ґрунту від NASA. Дані супутника дозволяють проаналізувати кожне поле та дізнатися кількість опадів, суму накопичених температур, індекс максимальних, мінімальних та середніх температур тощо. Це ті дані, які дають можливість прогнозувати потенційні ризики та приймати управлінські рішення, які одразу доступні для усіх учасників бізнес-процесу. Для нас важливо, щоб в АСТАРТІ з’явилася культура системного моніторингу посівів, не зважаючи на наявність проблеми. Постійний моніторинг має стати рутиною та набути системного підходу, тільки так можна уникнути левової частки ризиків та відпрацювати оперативну реакцію на них.

Джерело та фото: Дайджест Астарти №33 від 24.06.2020 року
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
26 193
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 714
0