Що треба для того, аби відродити українське село

количество просмотров246   23-06-2020, 19:11
Відродити українське село здатні лише самі фермери. Про це заявив кандидат економічних наук Олександр Хмелевський. На його думку, лише аграрії можуть дати селянам роботу й вкласти кошти у розвиток доріг й іншої локальної інфраструктури.

відродити українське село

“Село можуть відродити лише фермери та селянські кооперативи. Заробітчани, які повернулися в Україну в період карантину, вже прагнуть повернутися на заробітки. На їх допомогу у відродженні села розраховувати не слід”, — підкреслює Олександр Хмелевський.

Експерт також наводить приклад господарювання одного з найближчих сусідів України — Польщі. У цій країні налічується понад 2 млн фермерів, дрібних і середніх. Їхні господарства не лише забезпечують самих поляків агропродукцією, а й спрямовують її на експорт. До того ж, тамтешні аграрії дають роботу селянам та забезпечують розвиток інфраструктури у селах і в околицях своїх господарств.

На думку Олександра Хмелевського, саме заможне й розвинуте село може створити попит на вітчизняну агропродукцію та є запорукою стабільного розвитку всіх інших галузей промисловості.

“В Україні лише біля 40 тисяч фермерських господарств, а домінують агрохолдинги... Але вони не потребують багато робочих рук. Одна механізована бригада здатна обробити десятки тисяч гектарів”, — констатує експерт.

Специфіка українських агрореалій також у тому, що левова частка зерна, вирощеного агрохолдингами, експортується за кордон, до різних країн світу. Саме це є головною задачею агрогігантів, — а не розвиток локальної інфраструктури чи забезпечення місцевих жителів робочими місцями.

Дрібні й середні фермери домінують у таких галузях, де треба багато робочих рук (тваринництво, вирощування та збирання овочів і ягід тощо). Зазвичай, вони мешкають неподалік від свого господарства й тому охоче будуть вкладати кошти у благоустрій сіл. Аграрії робитимуть це для своїх потреб (і потреб односельців) за умови державної підтримки.

Автори матеріалу: редакційна команда MIZEZ

Джерело та фото: mizez.com