Рослини з повітря

Рослини з повітря
08:20, 22 июнь 2020
757
0
Вирощування рослин за революційною технологією аеропоніки – головна особливість унікального тепличного комплексу, що діє на Київщині

Сучасну теплицю неможливо уявити без застосування автоматичних систем живлення та клімат-контролю, тим часом вирощування овочів, салатів та пряних трав без ґрунту може викликати у багатьох лише щире здивування. Яким же чином рослини будуть отримувати поживні речовини? З повітря, чи що? Але завдяки інноваційним тепличним технологіям сьогодні це стає можливим.

Неподалік столиці, у селі Літки Броварського району Київської області, функціонують дві теплиці компанії Green Garden Group, обладнані за останнім словом техніки. Усі поживні речовини рослини тут отримують в аеропонних трубах зі спеціального аерозолю, який розпилюється на коріння. Поживний, багатий мінеральними речовинами, водний розчин подається через короткі проміжки часу так, щоб корінці не встигали висохнути. Якщо зовнішнього освітлення не вистачає, рослини підсвічуються фітолампами, а основні кліматичні показники в теплицях щохвилини моніторять десятки датчиків. Такий комплексний підхід дає змогу отримувати гарні врожаї салату, руколи, базиліку, шпинату, укропу, петрушки тощо. Зелень має насичений смак та приємний аромат.

Рослини з повітря

Засновник компанії Green Garden Group Вадим Цируль захопився ефективною методикою вирощування рослин у повітрі кілька років тому. Його підтримали друзі. Залишилося лише технічно реалізувати можливість розпилення живильного розчину на коріння та забезпечити оптимальний мікроклімат у теплиці за допомогою спеціального програмного забезпечення. Вадим пригадує: «Спочатку ми взяли звичайні труби ПВХ, поставили їх вертикально та зробили в них невеликі отвори для горщиків. Всередину вмонтували вужчу трубу, по якій надходив розчин до розпилювачів. Проте така конструкція виявилася не дуже зручною: горщики нещільно прилягали до країв отворів, а розчин для живлення частково виливався назовні. Тому ми сконструювали п’ятигранну аеропонну трубу з харчового поліетилену, в якій можна було розмістити ще більше рослин. Конструкції встановлюються одні над одними в кілька ярусів. Тепер таке обладнання ми пропонуємо під реалізацію іншим компаніям та приватним особам».

Джерело та фото: ifarming
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 664
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 877
0