10 звичок, які допомагають американцям круто просувати себе

10 звичок, які допомагають американцям круто просувати себе
21:12, 01 июнь 2020
856
0
Як проявляються бізнес-якості американців в щоденному спілкуванні, і чому вони допомагають в кар'єрі?

В американській культурі спілкування та етикету є ключові риси, які допомагають досягти успіху. Віра в себе, ввічливість, самовпевненість, позитивний підхід до життя - те, що здорово відрізняє американців від нас. Чому варто повчитися і навіщо?

У Нью-Йорку добре розвинена культура комунікації. Жителі цього міста як ніхто інший знають толк в нетворкінгу. Проаналізуємо, які звички допомагають їм грамотно просувати себе.

1. Уважно слухати і тільки потім розповідати про себе

Багато вміють розповідати про себе і забувають, що часом важливіше слухати співрозмовника. Повірте, людям нудніше слухати вас, ніж розповідати про себе. Коли ми слухаємо людину, то настроюється з ним контакт. Уміння слухати партнера і таким чином дізнатися більше інформації про людину, допоможе поліпшити ваші ділові зв'язки і зробити їх більш міцними. Цей простий спосіб може стати хорошим зброєю проти конкурентів. Багато наших суперники, і в цілому люди в діловому середовищі, рідко надають цьому навику велике значення.

Уміння слухати і задавати питання буде корисно в будь-яких відносинах. Уважно вислухавши клієнтів, ви будете озброєні і зможете запропонувати для них кращі варіанти. Що стосується відносин з людьми вище вас рангом - таким чином ви заохочуєте їх самолюбство і налаштовуєте міцний контакт. Коли людина уважно слухає, і при цьому навіть нічого не розповідає про себе, він входить в довіру до свого співрозмовника. Уважно слухаючи людини, ми показуємо, що цінуємо його почуття власної гідності, що дуже важливо для кожного.

Як вміння слухати співрозмовника допоможе вам в нетворкінгу?

Можливість згадати щось, що ви знаєте про людину, перш, ніж його про щось попросити, значно збільшує ваші шанси на успіх. Володіння деталями, які ви дізналися про людину і вміння завжди ними оперувати - важливий навик. Такий прийом підкреслює вашу уважність і зацікавленість цією персоною, що в цілому допоможе створити ефективну комунікацію. Книга Дейла Карнегі «Як завойовувати друзів і впливати на людей» багато в чому про це.

Буде набагато простіше, якщо після конференції ви зайдете в зал для спілкування, і заведете розмову з людиною, якій нагадайте про минуле знайомстві, там самим розрядивши обстановку.

Повірте, якщо ви будете просто ходити і розповідати про себе, щось не заведете корисних знайомств. Краще дізнавайтеся інформацію про інших. Нам здається, що основне правило нетворкінгу - всім про себе розповісти. У підсумку співрозмовник дізнається про вас все, а ви про нього нічого. Потрібно міняти цю парадигму. Майстри нетворкінгу в Америці розвідають про вас все. Подібними комунікаціями ви створите собі базу контактів.

2. Знайомлячись з людьми, не забувати підтримувати зв'язки

Інвестуйте в відносини і підтримуйте корисні зв'язки - запросіть нового знайомого в ресторан або на виставку. В Америці вважається абсолютно прийнятно покликати малознайомої людини в кафе - і він обов'язково погодитися!

На перший погляд це виглядає як і притаманна нам самовпевненість в установці нових контактів, але це працює. Я почала застосовувати цей спосіб в Росії - людей, яким мені було страшно навіть написати, я запрошувала на каву, і вони охоче погоджувалися.

3 Відчувати свого співрозмовника

Слідкуйте за співрозмовником на інтуїтивному рівні, звертайте увагу на те, як він себе почуває в розмові.

Іноді ми можемо поставити запитання і слухати, що нам відповідають, тільки в половину, при цьому думати про інші речі. Якщо ми слухаємо співрозмовника на 100%, то будемо помічати не тільки вербальну мову. Варто врахувати, що ми також транслюємо невербально зворотний зв'язок, і це буде помітно співрозмовнику.

Якщо ваші очі гуляють по залу, чи бігають від співрозмовника на щось за його спиною, «відволікаються» - співрозмовник швидко втратить інтерес розмовляти з вами, зрозумівши, що ви не особливо слухаєте. Важливо бути зі своїм співрозмовником «тут і зараз», і інтуїтивно триматися на одній хвилі.

Завжди пам'ятайте, що вас оточують люди з різним бекграундом, походженням і цінностями. Навколо практично немає людей, які ділять з вами одні й ті ж культурні стереотипи. Тому будьте шалено уважні у всьому, що говорите, так ви ніколи нікого не скривдите.

4. Завжди посміхатися і бути ввічливим

Якщо у вас поганий настрій - ніхто не має права про це дізнатися. Відносно американців є певний стереотип - вони постійно посміхаються, і часто ця посмішка фальшива. Але бути ввічливим і багато посміхатися - закладено в американській культурі. Коли у американця поганий настрій, він не буде псувати його іншим. У цьому випадку мова йде про особисті кордонах людей - не треба вивалювати внутрішній світ на іншу людину, якщо він цього не просив. Згадайте все, що дізналися про особисті кордонах з сучасної літератури, зведіть це в куб, і тільки так спілкуйтеся з усіма навколо.

Ввічливість - це те, чого нам варто повчитися в американців. Вони ніколи не говорять в наказовому тоні в особистому житті і тим більше професійному спілкуванні. І завжди використовують безліч вступних конструкцій для ввічливості. У робочому процесі (в Росії) ми легко можемо говорити в наказовому тоні: «напиши то», «зроби це».

В американській корпоративній культурі таке спілкування є неприйнятним, все треба звертати в ввічливі форми. В іншому випадку ви отримаєте репутацію грубіяна і людини, яка не вміє спілкуватися. Щиро цікавтеся іншим людиною, і лише коли дійде мова розповісти про себе - включайте «я-я-я».

5. «Я - я - я» - культура

Починайте розповідь про себе з активної позиції. Чи не «я брав участь», а «я зробив / я домігся», не «наша команда», а «я зміг створити в команді», не «мені пощастило / мені пощастило», а «я зміг / домігся / впорався». Говоріть про себе, про свої дії, свої вчинки, свої досягнення. Навіть якщо ви були учасником групи, які не зливайтеся з групою.

Одне з явних відмінностей американців - вони завжди вживають займенник «я», і ніколи не будуть замолювати свої успіхи груповою роботою, представлять її як «я-молодець».

У своїй роботі я допомагаю російським студентам надходити до американських вузів. Дуже часто в творах на магістерські програми мені доводиться виправляти фрази «мені пощастило брати участь», «моя команда» і нескінченне займенник «ми». Це виглядає неконкурентно. Відразу виникає питання - навіщо тоді нам брати вас, якщо все зробила команда?

Активна позиція - один з найбільш важливих моментів в самопрезентації. Коли ми намагаємося себе показати, інші оцінюють нас багато в чому по мови і простим формулюванням, які легко змінюються: не мені пощастило, а я зміг, не ми, а - я. Потрібно працювати над лексиконом, щоб він відповідав «я - я - я» - культурі. Інакше ми презентуємо не себе, а кого-то другого.

6. Вміти розповідати історії

Набагато ефективніше сказати: «У мене один раз стався цікавий випадок: я був волонтером в Африці, і зустрів одного хлопчика ...» ніж просто заявити: «До речі, я був волонтером в Африці!».

По-перше, люди просто обожнюють історії. По-друге, на зразок ви і не похвалилися взагалі, це був лише контекст цікаву історію, але всі зрозуміли, що ви крутий, так як були волонтером в Африці.

Продумуйте ці історії заздалегідь для будь-якої ситуації з незнайомими людьми. Якщо ви просто прийдете і скажете - «Я такий крутий, і виграв таку-то премію» - це буде звучати гірше, ніж якщо ви скажете: «Коли я був на тій церемонії, зустрів того хлопця і він сказав ... і на церемонії, де я виграв таку нагороду ... »- нібито між справою - американці часто використовують цей прийом.

Вони швидше розкажуть якусь історію, начебто зовсім абстрактну, але в ній буде багато деталей, з яких ми складаємо, що людина дуже цікава особистість. 7. Готувати питч про себе заздалегідь

Нехай питання «What do you do?» ніколи не поставить вас в глухий кут. Заготовте відповідь, який створює інтригу, спонукає на додаткові питання і провокує розмови.

Один з перших питань при знайомстві - це «Чим ви займаєтеся?», І це питання визначає хід подальшої бесіди: чи зможете ви зацікавити своєю відповіддю людини, або це буде нудний розмову.

Тому відповідь на таке питання варто заготовити заздалегідь, щоб співрозмовнику було цікаво дізнатися подробиці. "А чим ви займаєтеся?" - часто буває, що люди не знають, як відповісти, як до ладу розповісти про свою професію. Можна сказати у відповідь: «Я юрист», після чого ваш співрозмовник напевно подумає: «Про що б мені далі поговорити». Продумайте, як цікаво описати вашу роботу коротко, але, щоб ця розповідь спонукав подальша розмова, залишив відкрите питання, який можна вам задати.

8. Налагоджувати зв'язки і перетворювати їх в інвестиції

Особисті знайомства - це дуже добре. Тільки так і можна домогтися успіху. У російській корпоративній культурі далеко не завжди заохочується використання особистих зв'язків. В американській діє правило - у кого більше зв'язків, той і переміг.

В американській культурі при прийомі на роботу з більшою ймовірністю візьмуть того здобувача, у якого є протеже в цій фірмі. На цей факт навіть спеціально звертають увагу в супровідному листі. Наприклад, вважається нормальним написати: «Я звертаюся з приводу вашої вакансії, про яку дізнався від моєї тітки, яка працює разом з вами» або «Ми бачилися з вами на професійній виставці, тому я звертаюся з приводу вакансії». Важливо вибудувати ланцюжок, зачепитися за будь-яку деталь, спільного знайомого. Постаратися знайти хоч щось.

Не потрібно соромитися когось порекомендувати, і когось попросити вас представити. В Америці через зв'язку робиться дуже багато.

Наприклад, пробитися в Нью-Йорку - елементарно. У цьому місті повсюдно розвинена культура зв'язків і нетворкінгу. Люди відкрито допомагають один одному, тому не варто соромитися знайомитися з новими співрозмовниками. Ви можете познайомитися з людиною на заході, підтримувати цей зв'язок, і потім попросити його представити вас потрібній людині. І він із задоволенням представить!

Повірте, це настільки звично для американської культури, що ні у кого не викличе негативних емоцій. Потрібно тільки не боятися і бути впевненим. В Америці цінується вміння спілкуватися, заводити широке коло знайомств. Зв'язки викличуть довіру до вас, як до надійного партнера, який не просто «прийшов з вулиці».

Поборіть свій страх і дійте! Згадаймо ефект Бенджаміна Франкліна - психологічний прийом, що полягає в тому, що людина, яка вам у чомусь допоміг, автоматично починає відчувати до вас симпатію, навіть якщо не відчував її до надання допомоги. Франклін хотів налагодити відносини зі своїм ворогом. Бенджамін знав, що в бібліотеці його суперника є дуже рідкісна книга і люб'язно попросив суперника її позичити. Суперник дуже здивувався цій дивній прохання, але тут же надіслав йому книгу. Через деякий час Франклін повернув книгу і подякував за послугу. Після цього випадку їх ворожнеча припинилася, а відносини налагодилися і переросли в міцну дружбу.

Цей прийом відмінно працює в нетворкінгу - якщо я допоміг, значить ця людина хороший. Не бійтеся просити ваших знайомих представляти вас потрібним людям. Коли ви просите про якусь послугу, людина починає ставитися до вас краще, таким чином він зміцниться в почутті власної гідності і підсвідомо буде добре ставитися і до вас, тому що допоміг. Активно допомагати один одному і представляти інших - це в культурі і способі життя американців, тут нам є чому у них повчитися.

Віддавайте, віддавайте, віддавайте, і може бути коли-небудь беріть. Будьте щедрими. Пригощайте співрозмовників в барах і ресторанах. Інвестуйте гроші в нові знайомства.

В американській корпоративній культурі прийнято пригощати знайомих в барі чи ресторані. Часто влаштовуються «змагання» і суперечки, хто буде платити сьогодні. Про цей прийом пише Роберт Кіосакі в книзі «Багатий тато, бідний тато». Потрібно враховувати, що, якщо ви кличете колегу в кафе, оплатити вечерю повинні теж ви.

У багатьох американських книгах пишуть про те, чим більше ви віддаєте - тим більше вам воздасться. Американці активно допомагають іншим з доробком на майбутнє, тому що в подальшому вони можуть розраховувати на відповідну послугу.

9. Будувати репутацію

Бережіть свою репутацію в онлайні і офлайні. Репутація - це ваш найважливіший актив. Ніколи ні про кого не брешуть - світ шалено маленький, а люди шалено балакучі.

Будьте активними онлайн на всіх майданчиках, особливо на Facebook, LinkedIn, Twitter. Але не постите в соціальні мережі нічого особистого. Допускаються тільки розумні статті (чужі і свої), цікаві питання, що показують вашу експертність. Згадуйте ваші досягнення.

В Американської культурі прийнято ретельно оберігати особисте життя і внутрішній світ. Американці розкажуть переживання психотерапевта, а не оточуючим, і тим більше не в соцмережах. Соціальні мережі для них - інструмент для пошуку нових зв'язків і контактів, спосіб зміцнити свій особистий бренд. Американці обережні в плані їх ведення та наповнення, тому що інформацію може прочитати роботодавець або діловий партнер.

10. Вміти бути лідером

Середнім бути не можна. Раніше середній фахівець із середнім за якістю освітою міг влаштуватися на середню роботу. Ці часи в минулому. Зараз потрібно знати свою родзинку, вміти презентувати себе, додавати цінності всюди, де ви працюєте і виділятися. На ринку праці величезна конкуренція, і у роботодавців склалися високі професійні стандарти. Потрібно знати свої сильні сторони. В Америці знайти хорошу роботу складніше, ніж в Росії, тому важливо вміти розповісти, чому ви цього варті.

Пам'ятайте про американську мрію і вмійте дійсно ніколи не здаватися. Це один з найважливіших уроків американської культури - хто намагається, той обов'язково все досягне. Після невдачі треба обтруситися і піти далі. В американську мрію і погоню за щастям треба вірити всім серцем. Це навіть написано в Декларації незалежності.

Американська культура - це культура впертість, здатність не здаватися і прагнути до мети - запорука успіху. Це теж то, чого нам варто повчитися в американців. Якщо в Росії прийнято вчитися на чужих помилках, то в Америці - на своїх. Американці вихваляють невдачі, з яких винесли уроки, їх не прийнято соромитися, ними треба пишатися.

Автор: Марія Гур'єва, генеральний директор, StudyAmerica

Джерело та фото: e-xecutive
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 663
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 875
0