Україні необхідна державна програма розвитку цукрової галузі

Україні необхідна державна програма розвитку цукрової галузі
Новини агробізнесу України
20:49, 01 июнь 2020
797
0
Рентабельність цукрових заводів залежить від модернізації виробництва. Зараз виробники цукру самостійно підвищують свою ефективність, проте їм потрібна допомога держави.

Таку думку висловив генеральний директор і власник групи компаній A'SPIK Group Олександр Співак.

«Якщо говорити про рентабельність виробництва цукру, то потрібно враховувати, що рівень модернізації виробництва на кожному підприємстві різний. Відповідно і різні показники рентабельності. Звичайно, щоб залишатися рентабельними, потрібно в міжсезоння системно працювати над модернізацією виробничих потужностей з метою збільшення ефективності роботи, зменшення витрат і собівартості продукції.

В цілому зараз витрати на виробництво цукру досить високі, проте недавно майже вдвічі впали ціни на газ - головний енергоресурс цукрової промисловості України. Цей факт буде гальмувати подальше зростання витрат і цін і дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє », - зазначив він.

За словами виробника, зараз українські цукрові заводи досягли найвищих стандартів якості кінцевого продукту, і це безумовно робить їх конкурентоспроможними на світових ринках.

«Однак питання збільшення експорту є досить складним. Він залежить від багатьох факторів і поточної кон'юнктури на світовому ринку. Наприклад, в Європейському союзі встановлені квоти на український цукор - без мита можна постачати до 20 тис. Тонн в рік. Цей обсяг Україна вичерпала в 2019 році всього за один місяць. Цифри красномовні, тут все зрозуміло без пояснень. В цілому розвиток ситуації буде залежати від цін на цукор на Лондонській і Нью-Йоркській товарних біржах, адже рівень цін тут буде визначати, чи вигідно буде транспортувати український цукор », - пояснює він.

державна програма розвитку цукрової галузі

Олександр Співак вважає, що при таких умовах виробникам цукру потрібна допомога держави.

«Колись Поділля називали« На цукровий Донбасом ». Якщо ми хочемо повернути ті часи, збільшити експортний потенціал держави і, нарешті, просто допомогти вітчизняній цукровій промисловості і аграріям, то, звичайно, потрібна державна програма розвитку галузі. Щоб вийти на нові рівні конкурентоспроможності і рентабельності, необхідно відродити замкнутий цикл цукрового виробництва і впроваджувати європейські технології. Для цього потрібні справжні «дешеві» кредити за європейськими ставками в 2-3% річних.

Крім того, аграріям не вистачає державної підтримки та дотацій на вирощування цукрових буряків, адже ця культура є досить вимогливою і складною в догляді. Тільки комплекс таких заходів може гарантувати «солодке» майбутнє історичної галузі промисловості України », - вважає він.

Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0