Мінімальна вартість землі повинна бути на рівні $ 5 тис за гектар

Мінімальна вартість землі повинна бути на рівні $ 5 тис за гектар
Новини агробізнесу України
09:49, 01 октябрь 2019
1 253
0
Мінімальна вартість землі сільськогосподарського призначення слід встановити на рівні $ 5 тис. за гектар. Таку думку висловив голова громадської організації Прозора земля Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко

На його думку, цілком прийнятною ціною паю становить $ 4,6 тис. за гектар. Тому слід встановити нижню межу стартової вартості, щоб продавати за реальними цінами, які відповідають вартості землі в європейських країнах.

«Пропоную підняти вартість землі до $ 5 тис. за гектар. Екс-міністр аграрної політики Республіки Литва Казіс Станкявічюс відзначає також, що ціна буде рости. Коли відкриємо ринок, вона буде стрімко підніматися. Земля буде коштувати $ 5-20 тис. Наприклад, в Болгарії 1 га коштує $ 4,5 тис. », - прокоментував Володимир Коваленко.

Він зазначив, що продаж землі повинна здійснюватися виключно через електронні аукціони на ProZorro, із застосуванням електронних програм для смартфонів, якими може користуватися кожен українець.

«Покупець земельної ділянки, натиснувши на екран смартфона, зможе отримати з єдиного реєстру максимально повну інформацію про земельну ділянку, а проаналізувавши інформацію через цю систему, прийняти участь у відкритих торгах. Продавець зможе за кілька кроків сформувати лот і продати земельну ділянку за найвищою ціною на конкурсній основі через систему електронних торгів », - додав Володимир Коваленко.

Нагадаємо, що на думку міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова, необхідно не перешкоджати іноземцям входити на земельний ринок після скасування мораторію.

Джерело та фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
11 805
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
7 948
0