Данія забороняє шкідливі фторовані речовини в упаковці харчових продуктів

Данія забороняє шкідливі фторовані речовини в упаковці харчових продуктів
Агро новини Світу
16:45, 30 май 2020
837
0
Картон, продукти харчування та папір для випічки з фторованими речовинами будуть заборонені в Данії з середини літа, повідомляє Міністерство харчування. Речовини, що містять фтор, вважаються шкідливими для здоров'я та навколишнього середовища, заявила Моган Дженсен, міністр харчування Данії.

"Фторидні речовини можуть мігрувати в нашу їжу, і я не прийму цього ризику. Ось чому зараз у нас діє датська заборона на фторові речовини, яка набере чинності з 1 липня. Я думаю, що наркотики є серйозною проблемою, і тому ми не може чекати регулювання ЄС ", - сказав він.

Коли Датське управління безпеки харчових продуктів у 2015 та 2018 роках вивчило ряд продуктів з картону та паперової упаковки на датському ринку, фторировані сполуки були виявлені майже у 50% зразків. Найбільш високий вміст - це папір для гамбургерів, оладки для булочок та мішки з попкорнами для мікрохвильової печі.

"Коли ми виявляємо шкідливі та шкідливі для навколишнього середовища речовини майже в половині аналізів, для мене як міністра немає іншого способу, як піти на заборону. Я зазначив, що харчова промисловість прийняла рішення, оскільки є рішення, крім фторовані речовини ", - додав міністр Дженсен.

Міністр продовольства, сільського господарства та рибного господарства погоджується із забороною Данії, оскільки Орган з безпеки харчових продуктів ЄС (EFSA) змінив оцінку ризику фторованих речовин. Фторовані речовини - це екологічний токсин, який накопичується у людини та тварин, де їх підозрюють у канцерогенному, ендокринному руйнуванні та ушкодженні імунної системи. Заборона включає в себе картонні та паперові матеріали для контакту з харчовими продуктами, які були оброблені органічними фторованими сполуками, повідомляється у прес-релізі міністерства.

Джерело та фото: euromeatnews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 004
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 327
0