Данія забороняє шкідливі фторовані речовини в упаковці харчових продуктів


Данія забороняє шкідливі фторовані речовини в упаковці харчових продуктів
16:45, 30 2020
1 448
0

Картон, продукти харчування та папір для випічки з фторованими речовинами будуть заборонені в Данії з середини літа, повідомляє Міністерство харчування. Речовини, що містять фтор, вважаються шкідливими для здоров'я та навколишнього середовища, заявила Моган Дженсен, міністр харчування Данії.

"Фторидні речовини можуть мігрувати в нашу їжу, і я не прийму цього ризику. Ось чому зараз у нас діє датська заборона на фторові речовини, яка набере чинності з 1 липня. Я думаю, що наркотики є серйозною проблемою, і тому ми не може чекати регулювання ЄС ", - сказав він.

Коли Датське управління безпеки харчових продуктів у 2015 та 2018 роках вивчило ряд продуктів з картону та паперової упаковки на датському ринку, фторировані сполуки були виявлені майже у 50% зразків. Найбільш високий вміст - це папір для гамбургерів, оладки для булочок та мішки з попкорнами для мікрохвильової печі.

"Коли ми виявляємо шкідливі та шкідливі для навколишнього середовища речовини майже в половині аналізів, для мене як міністра немає іншого способу, як піти на заборону. Я зазначив, що харчова промисловість прийняла рішення, оскільки є рішення, крім фторовані речовини ", - додав міністр Дженсен.

Міністр продовольства, сільського господарства та рибного господарства погоджується із забороною Данії, оскільки Орган з безпеки харчових продуктів ЄС (EFSA) змінив оцінку ризику фторованих речовин. Фторовані речовини - це екологічний токсин, який накопичується у людини та тварин, де їх підозрюють у канцерогенному, ендокринному руйнуванні та ушкодженні імунної системи. Заборона включає в себе картонні та паперові матеріали для контакту з харчовими продуктами, які були оброблені органічними фторованими сполуками, повідомляється у прес-релізі міністерства.

Джерело та фото: euromeatnews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0