Як організувати моніторинг посівів? Швидко, дієво та збільшити ревенью?


Як організувати моніторинг посівів? Швидко, дієво та збільшити ревенью?
11:45, 28 2020
2 907
0

На сьогоднішній день для аграріїв доступна маса джерел та інструментів, з яких вони можуть отримувати інформацію про стан посівів – це супутникові знімки, аерофотозйомка, панорамні знімки, дані з метеостанцій, аналізи грунтів та інші.

Але як консолідувати всі ці дані та провести якісний аналіз і в результаті прийняти правильне управлінське рішення? Тут на допомогу приходить IT-рішення AgriChain Scout, з яким ми Вас познайомимо в цьому огляді.

AgriChain Scout є частиною комплексної онлайн системи для управління агробізнесом – AgriChain, яка об’єднує рішення для управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, управління складом, закупівлями і поставками ТМЦ, контроль роботи техніки та ремонтів, логістики ТМЦ та готової продукції.

AgriChain Scout

AgriChain Scout – це система для онлайн моніторингу стану посівів, їх аналізу та динамічного прогнозування врожайності у вигляді WEB-додатку та мобільного додатку з інтеграцією з обліковою системою 1С. Головне завдання системи - це побудова культури та бізнес-процесів з системного моніторингу посівів агрономічною службою або окремо виділеною групою скаутів, які в режимі реального часу оцінюють стан посівів.

Система дозволяє збирати та аналізувати інформацію про стан посівів з різних джерел (історичні, супутникові, аерофотознімки), автоматично планувати огляди полів, планувати індивідуальні правила оглядів в прив'язці до культури, своєчасно виявляти ризики - хвороби, шкідники, бур'яни для прийняття рішень по їх оперативному усуненню і оцінки їх економічної ефективності, отримувати оперативну бізнес аналітику та звіти за станом посівів.

Функціонал IT-модуля AgriChain Scout передбачає:

• Формування агрохімічного паспорту поля (історія сівозміни, робіт, оглядів, метеорологія, аналізи грунту);

• Аналіз стану посівів та система реагування на підставі супутникових індексів NDVI, EVI2, GNDVI, вологості грунту (NASA);

• Аналіз стану посівів і система реагування на підставі аерофотознімків;

• Робочий стіл головного агронома для закріплення агрономів за полями і модерування зведеного календаря оглядів;

• Формування системного календаря оглядів посівів з контролем виконання;

• Формування календаря локальних правил оглядів посівів з контролем виконання;

• Фіксація оглядів посівів в розрізі фенологічного та фітосанітарного стану;

• Чат для обговорення фахівцями стану посівів і оперативного реагування на ризики;

• Бізнес-процес по формуванню пропозицій щодо додаткових обробок полів на підставі даних оглядів;

• Гнучке налаштування повідомлень про події на полях;

• Система аналітичної звітності по управлінню моніторингом посівів.

Як зазначає директор компанії Агрічейн Богачева Наталія:

"Концепція розробки рішення AgriChain Scout полягає в побудові системи оглядів посівів як одної з основних складових бізнес-процесів аграрної компанії. Впровадження рішення передбачає можливість вибудувати систему оглядів посівів під кожну конкретну компанію в різних варіантах.

AgriChain Scout дає можливість здійснювати дворівневий моніторинг стану посівів, а саме:

Оперативне реагування на проблематику:

1. На постійній основі аналізувати дані ряду супутникових індексів (від індексу вегетації до вологості грунту) та метеорологічні дані з можливістю створення додаткових завдань з вказанням проблемних зон на полі на огляд для відповідального агронома;

2. На основі даних індексів формувати завдання на аерофотозйомку посівів з можливістю завантаження знімків в систему та їх аналізу;

3. На основі знімків створити завдання для локального огляду агрономом проблемних зон посівів з можливістю зафіксувати проблематику, прикріпити фото, запропонувати варіанти додаткових обробок посівів для усунення ризиків.

Системний моніторинг посівів і прогнозування урожайності:

1. Вибудувати схему періодичних оглядів фенологічного та фітосанітарного стану посівів та динамічного прогнозуванням урожайності по закріплених за агрономами полями з можливістю вказати частоту оглядів і чітким контролем виконання планових завдань агрономами;

2. Створити правила оглядів під кожну культуру з вказанням періоду і відповідної йому частоти оглядів. Результати оглядів агрономи вносять в мобільному додатку по чек-листам с системою показників залежно від виду огляду.

3. Створити додаткові огляди посівів за правилами, які створюють агрономи за необхідності.

В системі налаштовуються повідомлення про критичні події на полях або події, які потребують організаційного або адміністративного втручання. Є можливість переглядати консолідовану аналітику по план-факту виконання оглядів, поточний фенологічний стан посівів, наявність шкідливих об’єктів, прогноз біологічної урожайності та загальну оцінку стану посівів. В подальшому планується використовувати прогнозні дані з системи в бюджетних процесах, для планування елеваторної і токової логістики продукції».

Завдяки новим технологіям та IT-рішенням сучасні аграрії можуть оперативно реагувати на зміну кліматичних умов, появу шкідників та інші ризики для врожайності. Тепер Ви маєте можливість попередити ураження культур, спрогнозувати та зберегти свій майбутній врожай.

За додатковою інформацією звертайтесь:

за телефоном - +380 (98) 778 00 78

пишіть на мейл - sales@agrichain.com.ua

та відвідайте сайт компанії - AgriChain

Джерело та фото: AgriChain
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 157
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 367
0