Паска з полів, що пережили війну: у Києві спекли великодній хліб з борошна з розмінованих територій


Паска з полів, що пережили війну: у Києві спекли великодній хліб з борошна з розмінованих територій
18:25, 10 2025
143
0



У центрі Києва, в одному з супермаркетів мережі «Сільпо», відбувся майстер-клас із випікання великодніх пасок, які мають не лише символічну, а й стратегічну цінність. Цьогоріч їх спекли із борошна, змеленого на Миколаївщині з пшениці, вирощеної на розмінованих полях Херсонської та Миколаївської областей — колись епіцентрах бойових дій, а нині — надії на аграрне відновлення країни. Пише Agrotimes

Проєкт має назву «Soul of Soil 2.0» — спільна ініціатива Міністерства економіки України, Програми розвитку ООН (ПРООН) та роздрібної мережі «Сільпо». Ідея — показати, як із деокупованої і очищеної землі народжується не просто урожай, а нова економіка, надія і життя.

Пшениця, що стала основою для великоднього хліба, була зібрана на 1800 гектарах землі, розмінованої українськими саперами. Це лише частина з понад 35 тисяч квадратних кілометрів територій, повернутих у сільськогосподарський обіг.

Участь у кулінарному заході взяли високопосадовці, включаючи першу віцепремʼєрку, міністерку економіки Юлію Свириденко, а також посли іноземних держав. Майстер-клас провів відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко. У невимушеній атмосфері 35 учасників власноруч приготували паски, познайомилися з рецептурою, обмінялися досвідом і почули історію кожної зернини, що лягла в основу святкового хліба.

Проєкт «Soul of Soil» охопить ще п’ять українських міст — Львів, Дніпро, Харків, Одесу та Миколаїв. У кожному з них місцеві шеф-кухарі організують подібні події, продовжуючи культуру відновлення не лише економічного, а й культурного простору.

Окрім пасок, організатори сформували Великодній кошик з речей, що теж мають глибокий символізм: писанки, розписані матір’ю загиблої парамедикині Ірини Цибух, рушники з вербою, вишиті бабусями з прикордонної Сумщини, що досі залишається під загрозою замінування.

Цей проєкт — не лише про хліб. Це про землю, яка повертається до життя. Про людей, які не просто вижили, а перетворили втрати на нову силу. І про Україну, яка навчається перемагати не лише у боях, а й у буднях.

Джерело інформації та фото: Agrotimes
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
31 052
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 799
0