Роботи в полі: як FRENDT прокладає шлях до автоматизованого агровиробництва в Україні


Роботи в полі: як FRENDT прокладає шлях до автоматизованого агровиробництва в Україні
16:47, 08 2025
161
0



Українська компанія FRENDT активно формує нову епоху в агросекторі — цифрову, автоматизовану і незалежну від людського фактора. Її амбітна мета — зробити сільське господарство не просто точним, а ще й роботизованим. І початок цьому вже покладено. Пише kurkul.

Компанія стала першою приватною структурою в Україні, яка встановила метеорадар, що дає змогу фермерам отримувати надточні дані про кількість опадів у розрізі кожного поля. Це дає змогу раціонально планувати внесення ресурсів і управляти вологою — одним із найкритичніших факторів врожайності. Щоб покрити всю територію України, необхідно встановити щонайменше сім таких радарів.

Ще один напрямок — диференційоване внесення добрив. FRENDT пропонує не лише сучасні розкидачі, а й повний аналітичний супровід: від збору багаторічних даних по полю до створення цифрових карт завдань і оцінки економічної ефективності. Це — не просто агротехнологія, а бізнес-інструмент для підвищення прибутковості кожного гектара.

Проте головне — курс на роботизацію. У компанії впевнені: протягом найближчих 3–5 років сільське господарство України зміниться кардинально. Перше, що буде автоматизованим, — обприскування, адже це найчастіша та найбільш стандартизована технологічна операція. І саме тут FRENDT виступає офіційним дистриб’ютором розумних обприскувачів ARA на базі штучного інтелекту від швейцарської компанії Ecorobotix. Ці машини можуть розпізнавати культурну рослину і точково вносити ЗЗР або добрива, скорочуючи витрати до 95%.

Паралельно компанія розвиває інтелектуальні системи моніторингу, зокрема FlyAgData — платформу, яка дозволяє контролювати всі етапи виробництва в реальному часі. Ця система набирає популярності, особливо в умовах високої волатильності аграрного ринку та зростаючих вимог до ефективності.

Інтеграція штучного інтелекту, сенсорики та автоматизації стає новим стандартом. Вже сьогодні технології дозволяють аграріям моделювати агровиробництво під конкретну локацію, порівнюючи її з подібними зонами в інших країнах — від Польщі до Китаю.

FRENDT бачить майбутнє, де агроном — це не лише людина в полі, а й цифровий асистент із ШІ, який живе у смартфоні, вчиться з кожного поля і ніколи не помиляється. І саме з такими підходами український агросектор має всі шанси стати лідером агроінновацій у Європі.

Джерело інформації та фото: Agravery.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
31 052
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 799
0