68 життєвих порад від головного редактора журналу Wired Кевіна Келлі

68 життєвих порад від головного редактора журналу Wired Кевіна Келлі
19:04, 24 май 2020
757
0
Співзасновник і головний редактор журналу Wired, футуролог, автор книг «Нові правила для нової економіки», «Поза контролем» і «Неминуче» на свій 68 день народження опублікував список «життєвих мудростей, про які ніхто не просив». Мені він видався цікавим, перевів, щоб поділитися з максимальною кількістю людей.

1. Вивчіть, де набираються знань ті, з ким ви не згодні, або навіть ті, хто вас ображає. Перевірте, чи зможете ви знайти істину в тому, у що вони вірять.

2. Бути повним ентузіазму - це вже +25 балів до IQ.

3. Завжди запитуйте про дедлайни. Дедлайн відсіває зайве і посереднє. Він зупиняє ваші спроби зробити все ідеально і підштовхує до того, щоб зробити по-іншому. Краще, коли по-іншому.

4. Не бійтеся задавати питання, які можуть прозвучати безглуздо. У 99% випадків всі інші теж думають над цим питанням, але соромляться його задати.

5. Уміння слухати - це суперсила. Слухаючи тих, кого ви любите, продовжуйте питати: «Є ще щось?» - поки щось не закінчиться.

6. Достойна мета на рік: вивчити якусь тему настільки добре, щоб самому дивуватися, яким дурним ви були рік тому.

7. Подяка відкриє для вас шлях до інших достоїнств, і в ній ви можете стати краще.

8. Покликати когось перекусити - завжди хороша ідея, дуже проста, по суті. Круто працює з давніми друзями, відмінний спосіб заводити нових.

9. Не довіряйте універсального клею.

10. Читання разом з вашою дитиною створить зв'язок між вами і розгойдає його уяву.

11. Ніколи не використовуйте кредитки для кредитів. Єдиний кредит або борг, який можна вважати прийнятним, - для придбання речей з надзвичайно високою ринковою вартістю, таких як будинок. Вартість більшості речей падає або взагалі зникає в момент покупки. Не будьте в боргу перед дурнями.

12. Професіонали - просто аматори, які вміють елегантно оговтатися від своїх помилок.

13. Екстраординарні заяви вимагають екстраординарних доказів, щоб в них повірили.

14. Не будьте найрозумнішою людиною в кімнаті. Спілкуйтеся і вчіться у тих, хто розумніший за вас. Ще краще знайти розумних людей, які з вами не згодні.

15. Правило трьох у круглому столі: щоб дістатися до справжньої причини, запитуйте людини далі про те, що він тільки що сказав. Потім ще раз і потім ще. Втретє відповідь буде ближче до правди.

16. Не будьте кращим. Будьте єдиним.

17. Всі соромляться. Люди навколо чекають, коли ви їм себе представите, чекають, поки ви відправите їм свій лист на пошту, чекають, поки ви покличете з на побачення. Вперед.

18. Коли вам відмовляють, не сприймайте це як особисту. Врахуйте, що люди так само зайняті справами і відволікаються на різний, як і ви. Спробуйте ще раз пізніше. Це дивно, як часто друга спроба дає результат.

19. Мета звички в тому, щоб прибрати з процесу переговори з собою. Щоб більше не витрачати сили на рішення, а просто робити. І вони можуть бути дуже різними - від звички говорити правду до догляду за зубами.

20. Своєчасність - ознака поваги.

21. У молодості спробуйте жити від шести місяців до року настільки бідно, наскільки це взагалі можливо, на рисі і горіхах, в маленькій кімнаті або наметі. Щоб дізнатися який може бути ваша «найгірша» життя. Тоді щоразу, коли вам доведеться ризикувати, ви не будете боятися гіршого сценарію.

22. Повірте, ніякі «вони» не існує.

23. Чим більше ви зацікавлені в інших, тим цікавіше ви їм. Щоб бути цікавим, будьте зацікавлені.

24. Працюйте над щедрістю. Ніхто на смертному одрі ніколи не жалкував, що віддав занадто багато.

25. Щоб зробити щось хороше - потрібно просто зробити. Щоб зробити щось велике потрібно переробити, потім ще переробити, потім ще переробити. Секрет створення крутих речей в тому, щоб переробляти їх.

26. Золоте правило ніколи вас не підведе. Це фундамент всіх чеснот.

27. Якщо вам потрібно знайти щось в вашому домі і ви нарешті знайшли, не кладіть це потім в те саме місце. Покладіть туди, де шукали в на самому початку.

28. Зберігати гроші і вкладати гроші - дуже хороші звички. Маленькі суми, які ви вкладаєте регулярно протягом кількох десятиліть без зайвих роздумів, це один із способів розбагатіти.

29. Помилятися це нормально. Вчитися на своїх помилках - чудово. Нічого так не підносить людину, як уміння швидко визнавати помилки, брати на себе відповідальність за них, а потім швидко виправлятися. Якщо напартачив - визнай. Вражаюче, наскільки сильний ефект дає така відповідальність.

30. Ніколи не вдавайтеся в війни в Азії.

31. Ви можете бути одержимі тим, як обслуговуєте ваших клієнтів, покупців, аудиторію, або можете бути одержимі тим, щоб перемогти конкурентів. І те й інше працює, але одержимість клієнтами заведе вас далі.

32. Будьте поруч. Продовжуйте бути поруч. Хтось успішний одного разу сказав: 99% успіху - це просто вміння бути поруч.

33. Розділіть процес створення і процес поліпшення. Ви не можете писати і редагувати, ліпити і відточувати або робити і аналізувати одночасно. Якщо спробуєте - редактор всередині вас зупинить творця. Не вибирайте, поки винаходите. Не перевіряйте, поки малюєте. На початку шляху розум творця повинен бути вільним від суджень.

34. Якщо ви не падаєте і не спотикаєтеся час від часу, то ваша дорога веде вниз.

35. Можливо, сама контрінтуітівное істина полягає в тому, що чим більше людина віддає, тим більше в результаті отримує. Зрозуміти це - встати на шлях мудрості.

36. Друзі краще грошей. Майже все, що можуть зробити гроші, друзі зроблять краще. У багатьох аспектах мати одного з човном краще, ніж мати човен.

37. Правда, важко обманювати чесної людини.

38. Коли щось загубилося, в 95% випадків це знаходять під рукою - в тому місці, де бачили в останній раз. Пошукайте добре саме там, і ви все знайдете.

39. Ви це те, що ви робите. Не те, що ви говорите. Не те, у що вірите. Не те, за що голосуєте. А те, у що вкладаєте свій час.

40. Якщо ви втратили або забули взяти з собою в поїздку шнур, адаптер або зарядний пристрій - просто зверніться в готель. У наші дні в більшості готелів є цілий ящик таких шнурів, адаптерів або зарядних пристроїв забутих іншими, і у них напевно є те, що ви шукаєте. Часто ви можете попросити забрати це з собою після використання.

41. Ненависть - прокляття, яке не зачіпає предмет ненависті. Вона отруює тільки тих, хто її відчуває. Сприймайте невдоволення як отрута.

42. У поліпшень немає меж. Талант дається людям не по справедливості, але те, з чого ми починаємо, можна покращувати безмежно довго.

43. Будьте готові: коли ви на 90% закінчили будь-який великий проект (будинок, фільм, івент, додаток), що залишилися різні деталі зажадають ще 90%, щоб довести їх до кінця.

44. Вмираючи, ви залишаєте все, крім своєї репутації.

45. Перш ніж постаріти, відвідайте якомога більше похорону і прислухайтеся. Згадуючи померлого, на них ніхто не говорить про досягнення. Люди будуть пам'ятати тільки те, якою людиною ти був, поки йшов за досягненнями.

46. ​​Будьте готові, що з кожного долара на покупку чогось істотного ви в майбутньому заплатите ще один долар за ремонт, технічне обслуговування або утилізацію.

47. Все реальне починається з уяви, з вигадки того, що може бути. Таким чином уяву - найпотужніша сила у всесвіті і навик, в якому можна досягти успіху. Чим менше ви прислухаєтеся до того, що знають інші, тим він міцніше. І цим навик абсолютно унікальний.

48. Коли трапляється криза чи нещастя, не витрачайте їх даремно. Де немає проблем, там немає зростання.

49. Вирушаючи у відпустку спершу заїжджайте в найвіддаленіший від цивілізації пункт вашого маршруту. Ви максимізуєте шок від від всього незвичайного в новому для себе місці, а потім будете з радістю зустрічати звичні зручності міста.

50. Коли вас просять зробити щось в майбутньому, задумайтеся - ви б зробили це завтра? Не так багато обіцянок пройде через цей фільтр невідкладності.

51. Не пишіть в електронній пошті про людей нічого такого, що вам було б незручно сказати їм безпосередньо. Тому що в кінцевому підсумку їм обов'язково дадуть це прочитати.

52. Якщо вам вкрай потрібна робота, ви ще одна проблема для начальника. Якщо ви можете вирішити безліч проблем, які у начальника є, вважайте, що ви вже найняті. Щоб вас взяли на роботу, думайте, як ваш начальник.

53. Мистецтво в тому, що ти відсікає.

54. Споживання речей рідко коли приносить глибоке задоволення. А набутий досвід завжди.

55. Правило семи в дослідженні. Ви можете дізнатися все, про що готові питати сім разів. Якщо ваш перший джерело не знає відповіді на питання, запитайте у нього, кого запитати наступного, і так далі крок за кроком. Якщо ви дійдете до сьомого джерела в ланцюжку, ви напевно отримаєте відповідь.

56. Вибачатися потрібно швидко, конкретно, від щирого серця.

57. Ніколи не ведіться на наполегливі прохання або пропозиції по телефону. Терміновість - це маскування.

58. Коли хтось веде себе гидко, грубо, злобно і ненависно по відношенню до вас, уявіть, що він хворий. Це може полегшити співпереживання до такої людини і пом'якшити конфлікт.

59. Усунення безладу звільнить місце для по-справжньому цінних для вас речей.

60. Вам здається, що ви хочете бути знаменитим, але це не так. Почитайте біографію будь-якої знаменитості.

61. Досвід переоцінюють. Вибираючи співробітників, наймайте за здібності і потім навчайте їх навичкам. Найдивовижніші речі створюються людьми, які роблять їх вперше.

62. Відпустка + катастрофа = пригода.

63. Купуючи інструменти, почніть з найдешевших, які тільки можна знайти. Потім покращуйте ті, які використовуєте часто. Якщо ви запалювали від використання якогось інструменту для роботи, купуйте кращу версію, яку тільки можете собі дозволити.

64. Навчіться спати по 20 хвилин в день, не відчуваючи сором при цьому.

65. Погоня за щастям стане божевільною, якщо ви не знаєте чим захоплені. Кращий слоган для більшості молодих: «Станьте майстром у чому-небудь, в чому завгодно». Завдяки майстерності в чомусь одному ви зможете рухатися і розвивати цю майстерність, на шляху до того що приносить вам більше радості. І так в підсумку знайдете своє щастя.

66. Я впевнений, що через 100 років багато з того, що я вважаю правдою сьогодні, виявиться невірним. Може навіть ганебним. І я з усіх сил намагаюся зрозуміти в чому саме помиляюся зараз.

67. На дистанції майбутнє визначають оптимісти. Щоб бути оптимістом, ви не зобов'язані ігнорувати все те безліч проблем, які ми створюємо. Вам потрібно, використовуючи уяву, думати про те, як нам навчитися вирішувати ці проблеми краще.

68. У вас за спиною відбувається вселенський змову, направлену на те, щоб змусити вас досягти успіху. Буде набагато простіше втілити його, якщо ви прийміть цю нагороду.

Автор Кевін Келлі Джерело та фото: vc.ru
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0