Верховна Рада ухвалила постанову про демократію під час війни… з другої спроби


Верховна Рада ухвалила постанову про демократію під час війни… з другої спроби
12:58, 12 2025
88
0



Верховна Рада все ж ухвалила постанову про демократію під час війни, хоч і не з першого разу. Напередодні парламент не зміг набрати достатньо голосів, що створило дещо незручну ситуацію перед іноземними дипломатами, для яких це голосування й було заплановано. Але ніч виявилася продуктивною: 268 депутатів наступного дня таки підтримали документ, виправивши провалене напередодні рішення. Пише one.ua

«У нас така традиція – спочатку тричі відмовити, але цього разу вирішили скоротити час до одного», – іронізує нардеп Ярослав Железняк, коментуючи друге голосування.


Що містить постанова?


Документ чітко фіксує, що через повномасштабну війну вибори в Україні проводити неможливо, і відповідальність за це покладається на Росію. У постанові парламентарі посилаються на Конституцію України, яка прямо забороняє вибори під час воєнного стану.

🔹 Вибори будуть, але після війни – парламент офіційно заявляє, що після завершення війни в Україні відбудуться вибори, які повернуть політичний процес у мирне русло.
🔹 Зеленський залишається на посаді – чинний президент залишатиметься главою держави аж до моменту, коли країна обере нового лідера. Постанова підтверджує інституційну безперервність влади, що є ключовим фактором для стабільності в умовах війни.

«Президент України Володимир Зеленський повинен виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України», – наголошується в тексті постанови.


Хоча це голосування й мало переважно політичний характер, воно має чіткий сигнал для як внутрішньої, так і міжнародної аудиторії: Україна не відмовляється від демократії, а лише відкладає вибори через війну. Документ також додає ваги легітимності чинної влади та відповідає на потенційні запитання з боку партнерів про те, як довго триватиме президентський термін Зеленського.

Тож тепер, коли питання формально вирішене, залишається головне – виграти війну та повернути країну до нормального політичного циклу. Але як довго це триватиме – питання, на яке ні парламент, ні Зеленський поки що не мають відповіді.

Джерело інформації та фото: one.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 934
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 734
0